Dlaczego niezależni twórcy nie kończą swoich gier

Kotaku naprowadziło mnie na ciekawy materiał pochodzący z jednego z seminariów z tokijskiego uniwersytetu Bunkyo Gakuin. Dyskusja dotyczyła głównie niezależnych deweloperów gier i powodów, przez które nie kończą oni swoich projektów. W tej sprawie wypowiedział się Kenta Cho:

Dlaczego niezależni twórcy nie kończą swoich gier
marcindmjqtx

12.05.2009 | aktual.: 11.01.2016 18:14

  1. "Brak dobrych pomysłów". To chyba najbardziej oczywista sprawa. Najczęściej wydaje nam się, że mamy mnóstwo pomysłów, ale jak przychodzi do ich realizacji to wszystkie stają się takie oklepane lub wręcz niegrywalne.
  2. "Zmęczenie zbyt długą pracą nad jednym projektem". Wierzcie, że to potrafi być bardzo duży problem, szczególnie gdy poświęcacie swojej grze każdą wolną chwilę.
  3. "Po tym jak zaczniecie prace okazuje się, że gra jednak nie jest taka dobra". Stąd też ważna jest faza prototypowania, która wskazuje czy jest sens dalej wałkować pomysł.

Cho może nie odkrył Ameryki, ale wskazał naprawdę sensowne powody, przez które nie mamy obecnie zalewu interesujących gier od małych deweloperów, a jedynie kilka perełek.

PS Jeśli interesujecie się coś odrobinkę tworzeniem gier to warto zerknąć na cały artykuł.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.