Disney kupuje Marvela za 4 miliardy dolarów

Strona głównaDisney kupuje Marvela za 4 miliardy dolarów
31.08.2009 17:39
Disney kupuje Marvela za 4 miliardy dolarów
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wydaje się, że poniedziałki są nudne, a tymczasem z Ameryki napłynęła nie lada sensacja. Walt Disney Company przejmie Marvel Entertainment za 4 miliardy dolarów. Obie firmy zdecydowały się już na tą operację, ale transakcję muszą jeszcze zaakceptować różne komisje z USA. Jak całe to przejęcie wpłynie jednak na obecność obu firm w branży gier?

bETWmwdh

Na rynku globalnym zmieni się niewiele. Jak na razie Disney nie zamierza ingerować w gry, które powstają na licencji Marvela przy współudziale takich firm jak Activision, Sega czy THQ. Kiedy umowy wygasną Disney zastanowi się co robić dalej, bo przecież firma również wydaje gry wideo. Nie stanie się to jednak prędko, bo Marvel podpisał naprawdę długoterminowe umowy. Activision ma prawo wydawać gry z bohaterami komiksów do 2017 r., Gazillion Entertainment do roku 2019, a umowy z Segą i THQ podpisano na czas nieokreślony. Jak na razie nie wygląda też na to, byśmy doczekali się jakichś crossoverów z postaciami obu firm.

A co w Polsce? Dystrybutorem Disneya jest CD Projekt, czy zacznie zatem wydawać teraz komiksy Marvela? Firma jak na razie zaprzecza, ale doświadczenie wyniesione z obcowaniem z PR'owcami mówi nam, żeby wierzyć tylko w zdementowane informacje.

[via Kotaku 1 i 2]

326912739979450410
Udostępnij:
bETWmwdt
Komentarze (0)
bETWmwef