Disney kupuje Marvela za 4 miliardy dolarów

Wydaje się, że poniedziałki są nudne, a tymczasem z Ameryki napłynęła nie lada sensacja. Walt Disney Company przejmie Marvel Entertainment za 4 miliardy dolarów. Obie firmy zdecydowały się już na tą operację, ale transakcję muszą jeszcze zaakceptować różne komisje z USA. Jak całe to przejęcie wpłynie jednak na obecność obu firm w branży gier?

Disney kupuje Marvela za 4 miliardy dolarów
marcindmjqtx

31.08.2009 | aktual.: 21.12.2015 12:49

Na rynku globalnym zmieni się niewiele. Jak na razie Disney nie zamierza ingerować w gry, które powstają na licencji Marvela przy współudziale takich firm jak Activision, Sega czy THQ. Kiedy umowy wygasną Disney zastanowi się co robić dalej, bo przecież firma również wydaje gry wideo. Nie stanie się to jednak prędko, bo Marvel podpisał naprawdę długoterminowe umowy. Activision ma prawo wydawać gry z bohaterami komiksów do 2017 r., Gazillion Entertainment do roku 2019, a umowy z Segą i THQ podpisano na czas nieokreślony. Jak na razie nie wygląda też na to, byśmy doczekali się jakichś crossoverów z postaciami obu firm.

A co w Polsce? Dystrybutorem Disneya jest CD Projekt, czy zacznie zatem wydawać teraz komiksy Marvela? Firma jak na razie zaprzecza, ale doświadczenie wyniesione z obcowaniem z PR'owcami mówi nam, żeby wierzyć tylko w zdementowane informacje.

[via Kotaku 1 i 2]

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.