Discord wchodzi na PS4 i PS5. Sony dotrzymało słowa

Discord zmierza na konsole PlayStation
Discord zmierza na konsole PlayStation
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | Arkadiusz Stando

01.02.2022 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W maju ubiegłego roku Sony ogłosiło, że będzie współpracować z Discord. Efektem zapowiadanej kooperacji miała być możliwość integracji naszej aktywności na PlayStation z platformą Discord. Słowo się rzekło i od teraz możemy korzystać z tej funkcji.

Wystarczy połączyć nasze discordowe konto z profilem na PlayStation Network, by cieszyć się nowymi możliwościami. Będziemy mogli pokazać znajomym, w jakie gry obecnie gramy, oraz sprawdzić aktywność inny graczy.

W celu usprawnienia rozgrywki sieciowej, Discord pozwoli na wyświetlanie naszej nazwy PlayStation Network przy nazwie w komunikatorze. Znalezienie opcji nie powinno sprawiać trudności. Wystarczy wejść w zakładkę "połączone konta" w panelu ustawień i kliknąć ikonkę PSN.

O uruchomieniu tej funkcji może was poinformować sama aplikacja Discord podczas pierwszego uruchomienia od ostatniej aktualizacji.

Obraz
© Polygamia.pl

Nowymi możliwościami możemy cieszyć się zarówno na PS4, jak i na PS5

W obozie Sony dzieje się ostatnio całkiem sporo. Już w środę 2 lutego obejrzymy 30 minutowy materiał z Gran Turismo 7 w ramach pokazu State of Play. Dodatkowo producent pochwalił się swoimi nowymi inwestycjami, konkretnie chodzi o zakup Bungie za 3,6 mld dolarów. Jakie będą wyglądać następne decyzje Sony? Czas pokaże. Z pewnością postępująca integracja z Discordem jest dobrym kierunkiem zmian.

Zdecydowanie odbije się to pozytywnie na akcjach firmy. A przypomnijmy, że w ubiegłym roku Discorda próbował wykupić przecież bezpośredni konkurent Sony - Microsoft.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)