Discord otwiera własny sklep z grami

Na razie Valve nie ma powodów do obaw, ale...

Discord otwiera własny sklep z grami
Krzysztof Kempski

Discord, działający od 2015 roku komunikator dla graczy, przekroczył w tym roku barierę 150 milionów użytkowników, a jego twórcy wyszli z ciekawą inicjatywą. Firma otworzyła właśnie swoją namiastkę Steama, czyli sklep z grami cyfrowymi. Nie znaczy to oczywiście, że komunikator idzie w odstawkę, bo dalej ma być wiodącą inicjatywą firmy. Nie zmienia to jednak faktu, że twórcy platformy dość poważnie myślą o zdobyciu choć kawałka rynkowego tortu.

Obraz

Twórcy komunikatora podkreślają jednak, że jest to dodatkowa działalność, która w żaden sposób nie może wpływać negatywnie na działanie usługi. Dlatego dostęp do rozpoczętych testów przyznano wyłącznie wąskiej grupie użytkowników z Kanady. Równie skromne jest jak na razie złożone z ledwie kilkunastu gier portfolio. Jest wśród nich między innymi polski Frostpunk.

Krótko mówiąc, powodów do ekscytacji na razie nie ma, ale konkurencja to zawsze dobre zjawisko. Sklep Discorda ma bowiem szansę osiągnąć niezłe wyniki choćby ze względu na sporą bazę użytkowników tego komunikatora.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościvalvesteam
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.