Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Dinozaury znowu wyginęły, tym razem na Steamie. Activision doprowadziło do usunięcia Projec Orion

Strona głównaDinozaury znowu wyginęły, tym razem na Steamie. Activision doprowadziło do usunięcia Projec Orion
29.06.2016 13:47
Dinozaury znowu wyginęły, tym razem na Steamie. Activision doprowadziło do usunięcia Projec Orion
Adam Piechota
Adam Piechota
bDSbAzFi

Wczoraj tło z Firewatcha, dzisiaj karabiny z Call of Duty. Jutro ktoś ukradnie Płotkę.

bDSbAzEB

Orion, czyli strzelanka FPP z dinozaurami, nie jest być może szczytowym osiągnięciem tej branży, ale no cóż... ma dinozaury. Niektórym więcej do szczęścia nie potrzeba. Jednak teraz zrobiło się wokół niej dość głośno. Z niezupełnie fajnych powodów.

Produkcja Trek Industries nagle zniknęła ze Steama. David Prassel, pracownik studia, oznajmił fanom powód tego wydarzenia na stronce ich drugiej produkcji, Orion: Prelude. Sprawcą wydarzenia jest Activision, które zgłosiło do Valve rzekomy plagiat "gości od dinozaurów". Prassel wytłumaczył, że poszło dokładnie o trzy modele broni z Orion, według Activision zgapione z Black Ops 3 i Advanced Warfare. Usunięcie gry ze Steama przebiegło bez poinformowania developera, na domiar złego w samym środku letniej wyprzedaży (gdzie i tak sprzedawana była za grosze).

325657253426575324

Oczywiście, sytuacja jest bardzo niekorzystna dla Trek Industries. Twierdzą, że podobieństwo to czysty przypadek, a zarzuty źle wpłyną na wizerunek firmy. Nieobecność gry na platformie oznacza również straty finansowe. Prassel udostępnił fotografie dwóch karabinów. I z tej perspektywy rzeczywiście trudno oskarżyć chłopaków o plagiat z Call of Duty.

325657253426706396

Czymże byłaby jednak nasza branża bez Reddita? Jego użytkownicy zrobili własne porównania. Tutaj możecie już zobaczyć, co miało prawo być przyczyną wkroczenia Activision.

325657253426837468
325657253426903004

Dziennikarze Polygonu skontaktowali się z Davidem Prasselem, by pokazać mu te grafiki. Dostali taką wiadomość:

bDSbAzED

I rzeczywiście, na mój chłopski rozum Activision mogło rozwiązać dylemat w inny sposób. Osobiście skontaktować się z Trek Industries i zażądać zmienienia modeli problematycznych karabinów. Więcej - na mój chłopski rozum podobieństwo dwóch broni w dwóch odrębnych strzelankach to pyłek na wietrze. Może gigantowi nie wystarczyły smoki, więc w jakiś sposób chciał również zgarnąć dinozaury?

Adam Piechota

bDSbAzFz