Digital Cultures i Ars Independent Festival pokazują, jak gry rozgaszczają się w kulturze

Polskie wydarzenia w świecie gier jesienią nie kończą się na PGA i WGW.

Digital Cultures i Ars Independent Festival pokazują, jak gry rozgaszczają się w kulturze
Patryk Fijałkowski

Kultura cyfrowa - to do niej zaliczają się gry wideo i to na nią patrzy się z coraz większym szacunkiem. Za tym określeniem idzie też digitalizacja czy interaktywny storytelling. Tymi zagadnieniami zajmie się też Digital Cultures - konferencja odbywająca się w Warszawie w dniach 25-27 września. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie:

Obraz

Jeśli komuś do Warszawy nie po drodze, głód obcowania z grami w kontekście kulturowym zaspokoi może w Katowicach podczas Ars Independent Festival odbywającego się w dniach 26 września - 1 października. W tym wypadku mamy do czynienia z festiwalem o pokaźnej przeszłości, nadchodzi bowiem jego siódma edycja.

W tym roku czeka nas interaktywna wystawa gier mobilnych od Artifex Mundi, nocny showcase polskich indyków czy... interkatywna wystawa najgorszych gier świata. To jest z pewnością coś, co chętnie bym obejrzał. Interesująco zapowiada się też "Let's Play Live: Superhot" opisywane jako "performance gry z muzyką na żywo". Oprawę dźwiękową ma zapewnić zespół Lód 9. Jestem bardzo zaciekawiony, jak to może wyglądać.

Oba wydarzenia mogą być nie do końca oczywiste w kontekście gier wideo, co może być z kolei miłą odmianą dla kogoś, kto na przykład ma ochotę zobaczyć coś innego niż Poznań Game Arena czy nadchodzącą trzecią edycję Warsaw Games Week. Jest to też dowód na rosnącą z roku na roku rolę gier w kulturze. Wyjazd do Katowic na wystawę najgorszych gier wideo i performance łączący let's play Superhota z koncertem nie wydaje się wcale złym pomysłem. Polecam pod rozwagę.

Patryk Fijałkowski

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.