Dice nie zapomina o kampanii fabularnej Star Wars Battlefront 2

Strona głównaDice nie zapomina o kampanii fabularnej Star Wars Battlefront 2
02.10.2017 14:12
Dice nie zapomina o kampanii fabularnej Star Wars Battlefront 2
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

I ona doczekuje się zwiastuna. Klimatycznego, warto dodać.

W internecie pojawił się ostatnio pięciominutowy materiał promocyjny zatytułowany "Oto Star Wars Battlefront 2". Niektórych zaniepokoił fakt, jak mało miejsca poświęcono tam kampanii fabularnej - elementowi, którego brak był jednym z największych minusów pierwszej części od studia Dice.

Te osoby mogą się teraz trochę uspokoić, bo tryb fabularny doczekał się oddzielnego zwiastuna. Jego większą część stanowi przerywnik filmowy, w którym główna bohaterka dowiaduje się, że Imperator nie żyje. Sith przewidział jednak taki scenariusz i zostawił Posłańców - jeżące włos na karku roboty przekazujące ostatnie rozkazy Palpatine'a. To jedna z tych maszyn tworzy lwią część klimatu zaprezentowanej sceny, sunąc przez pomieszczenie niczym dementor, wyświetlając na swojej twarzy facjatę Imperatora i reagując na niektóre zachowania dosyć nieprzewidywalnie.

STAR WARS BATTLEFRONT 2 - Campaign Story Mode Cutscene Trailer

Nadzieje na porządną kampanię u co poniektórych zostały rozpalone. Warto jednak pamiętać, że choć widzieliśmy sporo gameplayów z trybów wieloosobowych, nie doczekaliśmy się porządnego fragmentu rozgrywki z singla. Albo to tylko oszczędne dawkowanie materiałów, albo Dice nie ma czym się pochwalić. Miejmy nadzieję, że to pierwsze. W ostatnim Battlefieldzie antologia wojennych opowiadań brzmiała naprawdę ciekawe, ale ostatecznie wyszło dosyć nierówno.

W tym wypadku nie znamy nawet za bardzo struktury misji, nie widzieliśmy w akcji Inferno Squad poza kilkoma w kółko recyklingowanymi, szybkimi urywkami. Wiemy za to, że kampania fabularna zabierze nas w cztery miejsca, w które nie zabierze nas żaden z trybów multiplayer: na Sullust, Pillio, Vardos i Bespin. Miejmy nadzieję, że w obrębie tych planet dostaniemy również ciekawą, dobrze wyreżyserowaną historię.

This is Star Wars Battlefront II

Samą grę, w trybie wieloosobowym, wszyscy chętni będą mogli sprawdzić już w najbliższy weekend, w dniach 6-9 października. Chyba że ktoś złożył zamówienie przedpremierowe - wtedy dostęp do otwartej bety otworzy się dwa dni wcześniej, 4 października. Na ocenę jakości kampanii zaczekamy już jednak do samej premiery gry 17 listopada. Nie obraziłbym się, gdyby Dice do tego czasu postanowiło pokazać jeszcze  jakąś misję w akcji.

Patryk Fijałkowski

Udostępnij:
Komentarze (7)