Diablo 4 – porównanie grafiki. Czy gracze mają na co narzekać?

Diablo 4 – porównanie grafiki. Czy gracze mają na co narzekać?

Diablo 4
Diablo 4
Źródło zdjęć: © Polygamia
21.03.2023 15:17, aktualizacja: 23.01.2024 15:07

Pierwsze beta testy Diablo 4 już za nami, czego następstwem jest wysyp interesujących materiałów. Najwyższa pora na to, by spojrzeć, jak Diablo 4 prezentuje się na poszczególnych platformach.

Wspaniałe to były testy. Diablo 4 prezentuje się całkiem przyjemnie, a mówimy przecież o beta testach, więc można bezpiecznie założyć, że finalny projekt będzie jeszcze lepszy. Teoretycznie. Jednym z głównych atutów Diablo 4 jest mroczny i ciężki klimat, który można potraktować jako udaną próbę powrotu do korzeni serii.

Diablo 4 to multiplatformowa gra; tytuł trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Tym samym możemy liczyć na crossplay w Diablo 4 – również w trakcie nadchodzącej otwartej bety. Rodzi się więc pytanie: jak Diablo 4 prezentuje się na poszczególnych platformach? Osobiście ogrywałem Diablo 4 jedynie na PC, ale redakcyjni koledzy mieli więcej szczęścia i porównali wersję pecetową z wersją PS5, a wnioski znajdziemy na nagraniu wyżej.

A co na ten temat ma do powiedzenia (i pokazania) kanał ElAnalistaDeBits, specjalizujący się w tego typu porównaniach? Oddajmy im głos. Oto porównanie tekstur, rozdzielczości i liczby klatek w poszczególnych wersjach Diablo 4 (PC, Xbox Series X|S, PS5).

Musimy liczyć się z tym, że wersja na konsole starszej generacji jest oczywiście równoznaczna z gorszymi teksturami i słabszym oświetleniem, a i nie uświadczymy tylu klatek na sekundę. Co do PS5/PC/XS to cieszy stabilność tychże fpsów. Oczywiście nie możemy traktować bety jako finalnego produktu, bowiem Diablo 4 zadebiutuje dopiero 6 czerwca 2023 r. Tak samo wymagań sprzętowych dla beta testów nie możemy traktować jako oficjalnych wymagań sprzętowych Diablo 4.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)