Diablo 4 – porównanie grafiki. Czy gracze mają na co narzekać?

Pierwsze beta testy Diablo 4 już za nami, czego następstwem jest wysyp interesujących materiałów. Najwyższa pora na to, by spojrzeć, jak Diablo 4 prezentuje się na poszczególnych platformach.

Diablo 4
Diablo 4
Źródło zdjęć: © Polygamia

21.03.2023 | aktual.: 23.01.2024 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wspaniałe to były testy. Diablo 4 prezentuje się całkiem przyjemnie, a mówimy przecież o beta testach, więc można bezpiecznie założyć, że finalny projekt będzie jeszcze lepszy. Teoretycznie. Jednym z głównych atutów Diablo 4 jest mroczny i ciężki klimat, który można potraktować jako udaną próbę powrotu do korzeni serii.

Diablo 4 to multiplatformowa gra; tytuł trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Tym samym możemy liczyć na crossplay Diablo 4 – również w trakcie nadchodzącej otwartej bety. Rodzi się więc pytanie: jak Diablo 4 prezentuje się na poszczególnych platformach? Osobiście ogrywałem Diablo 4 jedynie na PC, ale redakcyjni koledzy mieli więcej szczęścia i porównali wersję pecetową z wersją PS5, a wnioski znajdziemy na nagraniu wyżej.

A co na ten temat ma do powiedzenia (i pokazania) kanał ElAnalistaDeBits, specjalizujący się w tego typu porównaniach? Oddajmy im głos. Oto porównanie tekstur, rozdzielczości i liczby klatek w poszczególnych wersjach Diablo 4 (PC, Xbox Series X|S, PS5).

Musimy liczyć się z tym, że wersja na konsole starszej generacji jest oczywiście równoznaczna z gorszymi teksturami i słabszym oświetleniem, a i nie uświadczymy tylu klatek na sekundę. Co do PS5/PC/XS to cieszy stabilność tychże fpsów. Oczywiście nie możemy traktować bety jako finalnego produktu, bowiem Diablo 4 zadebiutuje dopiero 6 czerwca 2023 r. Tak samo wymagań sprzętowych dla beta testów nie możemy traktować jako oficjalnych wymagań sprzętowych Diablo 4.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.