Diablo 3: Ultimate Evil Edition na PlayStation 4 docenią zwłaszcza posiadacze PS Vita

Strona głównaDiablo 3: Ultimate Evil Edition na PlayStation 4 docenią zwłaszcza posiadacze PS Vita
12.11.2013 08:26
Diablo 3: Ultimate Evil Edition na PlayStation 4 docenią zwłaszcza posiadacze PS Vita
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Dobrze się domyślacie - telewizor nie będzie niezbędny do grania.

bEEbpIKZ

Podczas zakończonego już Blizzconu firma Blizzard potwierdziła, że Diablo 3 pojawi się także na konsoli PlayStation 4. Będzie zatytułowane Diablo 3: Ultimate Evil Edition, a w skład tej edycji poza podstawową grą wejdzie niewydany jeszcze dodatek Reaper of Souls i wszystkie zapowiadane w nim nowości jak Tryb przygodowy czy nowa klasa postaci.

Jak zatwittowało oficjalne konto gry, Diablo 3: Ultimate Evil Edition wykorzysta także połączone możliwości PS4 i PlayStation Vita. Gra będzie obsługiwać Remote Play, czyli przesyłanie obrazu z gry z dużej konsoli na małą. W ten sposób możecie zabijać potworki bez włączonego telewizora, siedząc teoretycznie w dowolnym miejscu, gdzie macie internet.

Jak to działa możecie zobaczyć na przykładzie innego tytułu na PS4 - Killzone: Shadow Fall:

bEEbpILb

A tak to wygląda na oficjalnym filmie reklamującym tę możliwość:

Napisałem"teoretycznie", bo nadal nie jesteśmy pewni, jak mocne łącze potrzebne będzie do takiej zabawy i jak duże opóźnienia powstaną podczas przesyłania gry. I czy w ogóle poza będzie to działać na większą odległość. Samo Sony ostrożnie mówi o graniu poza domem - zaleca korzystanie przy Remote Play z tej samej sieci Wi-Fi i będąc w pobliżu routera oraz podłączenie konsoli PS4 do internetu kablem Ethernet. Mocne łącze i stabilne Wi-Fi to dodatkowe atuty. Więc wizja grania na PS Vita w domu, gdy ktoś inny zajmie telewizor jest w miarę realna. Gorzej może być  poza nim.

Martwi mnie jeszcze, czy chaos jaki momentami panuje w Diablo 3 da się ogarnąć na małym ekranie konsoli. Niemniej - możliwość jest, będzie co testować.

Premiera dodatku Reaper of Souls, a więc i wersji  Diablo 3: Ultimate Evil Edition, zapowiedziana jest na 2014 rok

bEEbpILh

fot. Blizzard

Paweł Kamiński

327372362516091705
bEEbpILX