Diablo 3 na początku lutego? Blizzard dementuje

Diablo 3 na początku lutego? Blizzard dementuje

Diablo 3 na początku lutego? Blizzard dementuje
marcindmjqtx
09.01.2012 09:59, aktualizacja: 08.01.2016 13:34

Data premiery trzeciej części Diablo, to tajemnica, która rozpala wyobraźnię graczy. Czy jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku, miałaby odbyć się już za kilka tygodni?

W weekend wydawało się, że tak. Internet lotem błyskawicy obiegło zdjęcie plakatu z sieci sklepów Best Buy, który zapraszał na nocną premierę Diablo 3 już 1 lutego. Szaleństwo? Tylko tak możnaby określić fakt, że tak ważna dla graczy produkcja miałaby trafić do sklepów już za 3 tygodnie, a Blizzard nie wydałby w tej sprawie żadnego komunikatu. Z drugiej strony... akurat ta firma może pozwolić sobie na co tylko chce. Gdyby ogłosiła, że sklepy zaczną sprzedawać Diablo 3 za pięć godzin, szefowie mogliby spokojnie przyglądać się, jak pustoszeją szkoły i biurowce, a przed sklepami ustawiają się rekordowe kolejki... Spokojnie - wszystko wskazuje na to, że 1 lutego będzie kolejnym zwykłym, pozbawionym premiery Diablo 3 dniem.

Głos w sprawie plakatu zabrał Micah Whipple, odpowiedzialny w Blizzard za kontakty ze społecznością. W krótkich żołnierskich słowach rozwiał wątpliwości:

Diablo 3 nie ma daty premiery. Każdy sklep czy osoba twierdząca inaczej, tylko zgadują. Wystarczy? Pewnie nie, bo przecież i tak spodziewaliśmy się zdementowania plotek przez wydawcę. Firmy nie lubią takich przecieków i chcą mieć kontrolę nad obiegiem informacji. A przecież plakat nie zrobił się sam tylko po to, by teraz wylądować na śmieciach...

Otóż, właśnie trochę tak to wygląda.

Obdarzeni sokolim wzrokiem internauci zauważyli, że angielska nazwa lutego napisana jest na nim z błędem. Blizzard raczej nie pozwoliłby sobie na taką wpadkę. Sprawę wyjaśnił serwisowi Joystiq pracownik sklepu, w którym zrobiono zdjęcie. Plakat został zrobiony przez Best Buy, ale został już zdjęty z uwagi na problemy z wskazaniem dokładnej daty premiery (no i literówkę).

Czyli znów wiemy tylko tyle, że nic nie wiemy. Z publikowaniem informacji na podstawie informacji na stronach internetowych zachodnich sklepów staramy się być ostrożni, bo nie raz, nie dwa i nie trzy okazywały się one wyssane z palca. Ale ten plakat... On budził nadzieję, że drzemka Diablo ma się już ku końcowi. Może pościskajmy jeszcze trochę kciuki za to, by lutowa data okazała się prawdziwa, co?

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)