Devil's Third zagrożone - THQ rezygnuje z wydawania tego tytułu

Devil's Third zagrożone - THQ rezygnuje z wydawania tego tytułu
marcindmjqtx

16.05.2012 09:54, aktual.: 05.01.2016 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz pierwszy o Devil's Third pisaliśmy, o matko, prawie dwa lata temu. Gra została zapowiedziana, a potem już o niej praktycznie nie słyszeliśmy. I możemy już niestety nigdy nie usłyszeć...

Przypomnijmy - chodzi o nową produkcję Tomonobu Itagakiego, znanego twórcy gier, który przez lata związany był z Tecmo i seriami Dead or Alive oraz Ninja Gaiden. Devil's Third miało być jego nowym tytułem i przy okazji debiutancką produkcją studia Valhalla, które założył. Wygląda jednak na to, że ostatecznie może on zostać pogrzebany i nigdy nie wyjść.

THQ, które miało tę grę wydać, ma ostatnio problemy finansowe. Z oświadczenia szefa firmy, Briana Farrella, wynika, że przestała ona po prostu wierzyć w to, iż ten tytuł w ogóle mu się opłaci. Wiadomo - inwestowanie w nowe marki to ryzyko, na które ostatnimi czasy THQ nie może sobie za bardzo poradzić. Problemem jest także... rosnący kurs jena. Ach, świat biznesu.

Farrell ujawnił także, że podczas prac nad grą było z nią już sporo problemów - firma, z której silnika korzystano zbankrutowała i trzeba było zainwestować w zupełnie nowe oprogramowanie. To swoje pewnie kosztowało.

Czy Devil's Third już przepadło? Na szczęście nie. Farrell ujawnił, że trwają rozmowy z "innymi firmami" dotyczące przyszłości tego tytułu. Wygląda więc na to, że THQ chce go po prostu komuś sprzedać.

Swoją drogą, gdyby zdecydowało się na to Tecmo, to byłby niezły chichot historii.

[via Joystiq]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)