Destiny łączy fantasy z science-fiction i inspiruje się pracami Zdzisława Beksińskiego

I tak powstają technorycerze.

Destiny łączy fantasy z science-fiction i inspiruje się pracami Zdzisława Beksińskiego
marcindmjqtx

Nie wiem, czy wiedzieliście, ale Destiny miało z początku być grą fantasy?

Planowano ją jako klasyczne high fantasy z końmi, rycerzami, mieczami i tym wszystkim. Jednak twórcy nie mogli oprzeć się dykretnemu urokowi science-fiction - futurystycznym gadżetom, statkom kosmicznym i strzelaniu do obcych. Jak stwierdził Christopher Barret, szef zespołu projektantów, "stare ruiny sa fajne, ale opuszczone statki kosmiczne nie mniej". W pewnej chwili zespół zdecydował, że w ich grze znajdzie się jedno i drugie. Tak narodziła się koncepcja mythic science-fiction w jakiej utrzymane będzie Destiny.

Joseph Staten, scenarzysta i jedna z osób odpowiedzialnych za design gry opowiada, że jedną z inspiracji były filmy Andreia Tartakowsky'ego "Solaris" czy "Stalker" albo prace Terry'ego Gilliama "Bandyci czasu". Było tam też science-fiction z lat 70, a także prace Johna Harrisa, Zdzisława Beksińskiego i Petera Grica, a także japońskich rzeźbiarzu Takayuki Takeya i Kow Yokoyamy. Największym wyzwaniem było zebranie tych wszystkich wpływów w jedną spójną wizję. Dlatego np. zdecydowano się na ograniczenie palety kolorów, by nadać grze lekko "starodawny" wygląd.

Podoba mi się, kojarzy się z Warhammerem 40k.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.