Destiny 2 „najlepsze na Xboksie Scorpio”? Bardzo możliwe

Destiny 2 „najlepsze na Xboksie Scorpio”? Bardzo możliwe

Destiny 2 „najlepsze na Xboksie Scorpio”? Bardzo możliwe
21.05.2017 13:58, aktualizacja: 22.05.2017 14:17

Bungie nie potwierdza, ale i nie zaprzecza.

Destiny 2, podobnie jak pierwsza część gry Bungie, na konsolach działać będzie w zablokowanych 30 klatkach na sekundę. Z jednej strony dla wielu to w zupełności wystarczające (a Ubisoft powiedziałby nawet, że to bardziej kinowe doświadczenie). Z drugiej, akurat w przypadku strzelanki z dużym nastawieniem na online, wyższa płynność jest zawsze mile widziana.

Na tę niestety nie mają na razie co liczyć gracze konsolowi. I to nie tylko na Xboksie One i PlayStation 4, ale nawet na mocniejszym PS4 Pro. Twórcy są w tym zakresie dość bezpośredni. Jedynie wersja pecetowa będzie mogła działać szybciej.

Obraz

Powiedział główny projektant gry, Luke Smith, w rozmowie z serwisem IGN. Mark Noseworthy (wciąż doskonałe nazwisko) dodał, że wąskim gardłem konsoli Sony pozostaje procesor. Karta graficzna byłaby w stanie zapewnić taką szybkość działania, gdyby nie była przezeń ograniczana.

Obraz

Jedyną nadzieją na konsolowe 60 fps-ów pozostaje więc Xbox Scorpio. Tutaj Bungie przynajmniej z góry nie zaprzecza. IXCM, IGN i inni wspominają słowa Noseworthy’iego i jeszcze jednej osoby na wysokim stanowisku przy pracach nad Destiny 2 - Davida Shawa. Stwierdzili oni, że Bungie nie będzie mówić na temat działania gry na Xboksie Scorpio i ewentualnych usprawnień w płynności czy grafice na tej konsoli do czasu prezentacji Microsoftu na E3.

Nie oznacza to oczywiście automatycznie, że można już teraz mówić o Xboksie Scorpio jako o najlepszej konsolowej platformie dla Destiny 2. Ale biorąc pod uwagę, jak szybko i z góry Bungie skreśliło PS4 Pro, nie chcąc wzbudzać w jego właścicielach niepotrzebnych oczekiwań, można przypuszczać, że na Scorpio może być lepiej. Na potwierdzenie (lub zaprzeczenie) tych domysłów musimy jednak poczekać do E3. Największe branżowe targi odbędą się w dniach 13-15 czerwca w Los Angeles.

W mijającym tygodniu Bungie zaprezentowało pierwsze fragmenty rozgrywki z Destiny. Poczytać możecie o tym o tutaj (i oczywiście obejrzeć nagranie całego pokazu, jeżeli macie taką fantazję).  Egzaltacja prowadzących konferencję była bardzo przesadzona, ale gra wygląda fajnie.

Destiny 2 - Official Gameplay Reveal Trailer

Jeżeli zaś chodzi o to, na której platformie Destiny 2 będzie najlepsze, to oczywiście fundamentalnie będzie to PC. Choćby dlatego, że - jak również mówią twórcy - tam, jeżeli ktoś będzie miał ochotę uruchomić sobie grę chociażby w 144 klatkach na sekundę i jego sprzęt to „uciągnie”, to nie ma problemu. No ale są tacy, którzy nie lubią grać na PC (ja mam np. bardzo dobry argument za strzelankami na konsoli, pytajcie o wszystko).

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)