Derek Smart i... Freespace 3?

Sławomir Serafin

16.07.2004 11:58, aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na forum AVaulta Derek Smart, twórca znanej serii Battlecruiser, wymagających i skomplikowanych symulacji kosmicznych, zapytał graczy, czy kupiliby Freespace 3 gdyby to właśnie on go zrobił. Derek zastanawia się nad przejęciem od wyprzedającego się Interplay praw do trzeciej części kultowego Freespace, najlepszego action-simulation jaki kiedykolwiek powstał (poza Tie Fighter rzecz jasna).

Początkowo w wątku opinie były sceptyczne, ale gdy szef 3000AD wyjaśnił, że trzeci Freespace nie byłby, według niego, kontynuacją serii Battlecruiser/Universal Combat, ale w miarę wiernym nawiązaniem, zarówno w duchu jak i w gameplayu oraz fabule, do dwóch części poprzednich, pojawił się nawet entuzjazm. Zresztą Derek określił to tak - "albo zrobię to ja, albo nikt", więc wyboru jakiegoś większego nie ma. Rozmowy z Interplay już się podobnież rozpoczęły, a Smart jest pewien, że potrafiłby tę grę zrobić za pół miliona dolarów i w półtora roku.

Ostatnio nie mieliśmy okazji pobawić się w pilota kosmicznego myśliwca - zarówno X-2: The Threat, jak i Freelancer, wprowadzały dużo innych elementów, ekonomicznych na przykład, i nie zostały przyjęte zbyt euforycznie przez grającą brać. Dlatego ja jestem za - niech Derek robi Freespace 3. I niech LucasArts rozejrzy się za kimś kompetentnym do kontynuowania serii X-Wing/Tie Fighter...

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)