Democracy 3 udowadnia, że większość graczy ma poglądy centrolewicowe
Liberalizm wygrywa z socjalizmem, ale fanatyzm religijny też może przynieść sukces.
Democracy 3 to złożony symulator życia demokratycznego państwa. Wskakujemy w skórę polityka, który ma zapewnić obywatelom spokojne i dostatnie życie. Prawie jak w rzeczywistości. Gra jest już na rynku od prawie dwóch lat, więc pozwoliło to jej twórcom na zebranie wiarygodnych danych od ponad 200 000 graczy, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił w trudnym zadaniu prowadzenia państwa i zgodzili na udostępnianie decyzji ze swojej rozgrywki. Okazuje się, że gracze prezentują w większości poglądy lewicowe. Oddaję głos Cliffowi Harrisowi, założycielowi Positech Games:
Jednym z interesujących aspektów naszej gry jest fakt, że ludzie prawie zawsze grają w nią zgodnie ze swoimi własnymi przekonaniami, moralnością, wierzeniami i są zdeterminowani, żeby udowodnić, że są one właściwe. Grę można „wygrać” każdą strategią. Możesz zostać ponownie wybrany na swój urząd, jako socjalista, kapitalista, konserwatysta, liberał, religijny ekstremista Wszystko zależy od tego, jak uważnie grasz. Wbudowaliśmy w grę „polityczny kompas”, który powiązuje wszystkie Wasze wybory, abyście mogli zobaczyć, gdzie znaleźliście się na wykresie konserwatyzm-liberalizm i socjalizm-kapitalizm.
Zebranie tych danych i umieszczenie ich na jednym grafie daje interesujący obraz tego, jak polityczny kompas graczy odbił się na świecie Democracy 3.
Cliff Harris
Jako prawdopodobne wyjaśnienie tego zjawiska, Harris przypomina, że średni wiek gracza jest niższy od średniego wieku wyborcy a młodzi ludzie mają tendencję do wykazywania bardziej lewicowych poglądów. Drobne wyczyszczenie wykresu sprawia, że lepiej widoczny staje się główny obszar koncentracji poglądów:
Cliff Harris
Z kolei po jeszcze większym „wygłuszeniu szumów” naszym oczom ukazuje się lepsze streszczenie sytuacji.
Cliff Harris
Bardzo interesujące wyniki.
[Źródło: VG247 & Cliffski's Blog]
Oskar Śniegowski