Demo Resident Evil 7 wreszcie kompletne, zagadka sztucznego palca rozwiązana

Demo Resident Evil 7 wreszcie kompletne, zagadka sztucznego palca rozwiązana
Patryk Fijałkowski

05.12.2016 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wersja demonstracyjna trafi też wkrótce na Xboksa One i PC.

Każdy, kto śledził losy aktualizowanego, enigmatycznego dema Resident Evil 7, wie, że było ono równie ekscytujące co frustrujące. Bezużyteczny sztuczny palec, obietnice rozwiązania, błądzenie po mrocznym domu i bezskuteczne opukiwanie wszystkiego siekierą... Oj, co się fani napocili to ich. Ale wszystkie te trudy wreszcie dobiegły końca wraz z głośnym PlayStation Experience i wypuszczonej z tej okazji ostatniej aktualiazcji dema.

Łatka Midnight otwiera kolejną sekcję posiadłości i spina wszystkie poprzednie wątki w zgrabną całość. Dostajemy w końcu szczyptę walki, możemy zaopatrzyć się w pistolet i przeżyć dwa nowe zakończenia. Tylko po tym wszystkim wciąż nie wiadomo po cholerę ten sztuczny palec przytwierdzony do sztucznej dłoni i pusty notes, który znajdujemy w pewnej szufladzie. A przecież obiecali, że palec się przyda!

Fani zaczęli więc znowu węszyć. I tym razem na szczęście całkiem szybko znaleźli upragnione odpowiedzi, choć nie obeszło się bez niejasności. W skrócie - palec potrzebny jest do wskazywania miejsc zbrodni, które musimy znaleźć na podstawie groteskowej, dziecięcej rymowanki. Zadanie nie jest łatwe - nawet kiedy wiemy mniej więcej, co zrobić - ale możliwe. Jeśli jesteście ciekawi, jak dokładnie przebiega, polecam poniższą analizę - fragment o sztucznym palcu rozpoczyna się od 22 minuty:

*NEW ANALYSIS* TRUE ENDING + DIRTY COIN / DUMMY FINGER SOLUTION RESIDENT EVIL 7 DEMO ANALYSIS!

Ci najbardziej wytrwali, którym uda się rozwiązać zagadkę, otrzymują brudną monetę, która przeniesie się do ich pełnej gry. Ci, którzy śledzili ostatnie wieści na temat "siódemki", wiedzą już pewnie, że w posiadłości Bakerów znajdziemy klatki z cennymi przedmiotami otwierane za pomocą monet. Waluty ma być podobno niewiele, więc nie będziemy mogli pozwolić sobie na wszystkie skarby. Kto wie, nagroda z dema może być zatem całkiem sowita.

Obraz

Bieganie ze sztucznym palcem dotąd zarezerwowane było tylko dla posiadaczy PS4. Capcom ogłosił w końcu, że demo pojawi się na Xboksie One 9 grudnia, a na PC 19 grudnia. Premiera samej gry, przypominamy, już 24 stycznia. PlayStation Experience to jednak nie tylko demo, ale też zupełnie nowy zwiastun Resident Evil 7 - materiał pobieżnie przytoczy historię, w której trudno nie wyczuć silnych inspiracji fabułą Silent Hilla 2. Zresztą, chichotanie obecne w zagadce ze sztucznym palcem bardzo łatwo skojarzyć z P.T.

Resident Evil 7 biohazard - PlayStation Experience 2016: TAPE-3 "Resident Evil" Trailer | PS4, PSVR

Mimo tych podobieństw nie można jednak zarzucać nowej odsłonie braku własnej tożsamości. To nie jest klon Outlasta czy Silenta, tylko nowe podejście do serii, gdzie pierwszoosobowy horror w kotka i myszkę łączy się z możliwością obrony za pomocą noży i giwer. Zdecydowana większość zapowiedzi pisanych po kilkugodzinnej sesji z grą nastawiona jest bardzo pozytywnie. Ja Resident Evil 7 gorąco dopinguję, szanując twórców za nowy, odważny kierunek jednocześnie zręcznie nawiązujący do klasyki. Żebym jeszcze tylko nie bał się w to grać...

Patryk Fijałkowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także