Deep Silver nie potrafi zrobić nowego Dead Island, więc wyda na PS4 i Xboksie One stare

Deep Silver nie potrafi zrobić nowego Dead Island, więc wyda na PS4 i Xboksie One stare03.03.2016 15:51
Deep Silver nie potrafi zrobić nowego Dead Island, więc wyda na PS4 i Xboksie One stare
Paweł Olszewski

Nie jest to jeszcze oficjalna informacja od Deep Silver, ale BestBuy to całkiem wiarygodne źródło informacji. Dead Island Definitive Edition nadciąga. AKTUALIZACJA: To już oficjalne.

Dead Island nie zebrało tak dobrych ocen jak kolejna zombie-apokalipsa Techlandu, Dying Light. Nie sprzedało się też tak dobrze jak opowieść o upadku Harran, ale mimo to okazało się świetną i zaskakująco popularną grą. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że najpopularniejszą wtedy w portfolio niemieckiego wydawcy, Deep Silver, który razem z prawami do wydawania gry przejął też prawa do marki. Techland, już na zlecenie wydawcy, stworzył jeszcze Dead Island: Riptide, po czym drogi obu firm się rozeszły.

Techland zaczął pracę nad Dying Light określanym przed premierą "takim Dead Island z parkourem", a Deep Silver, tym razem rękami Yager Development (twórcy Spec Ops: The Line), nad Dead Island 2. Ku zaskoczeniu wszystkich pierwsza konkretna zapowiedź gry pokazywała skręt w stronę zombie-komedii, a nie zombie-apokalipsy. Jak pisał Tomek w swoich wrażeniach z E3:

Aktualnie już jednak nie robią i nigdzie się nie plasują, bo deweloper został odsunięty od produkcji i właściwie nie wiadomo, co się z Dead Island 2 dzieje. Oby Dead Island 2 nie powtórzyło scenariusza Human Element Roberta Bowlinga, które z poważnej opowieści o upadku ludzkości zamieniło się w wesołą strzelaninę z motorami, a potem w końcu projekt został zamknięty.

326811929127835690

Według BestBuy gra wyjdzie jeszcze w maju

Deep Silver nie potrafi zrobić nowego Dead Island. Zarówno sequela, jak i udanego spin-offa. Wydany pod koniec 2014 roku, komiksowy Escape Dead Island okazał się przykrym żartem. Najlepiej zapowiadający się z tych "post-techlandowych Dead Islandów", gra MOBA Dead Island: Epidemic, mimo naprawdę niezłego odbioru we wczesnym dostępie na Steamie, została natomiast anulowana jeszcze przed premierą.

Żadna nowa gra od czasów pierwszego Dead Island się więc jeszcze nie udała - w dniu premiery okazała się skokiem na kasę lub po prostu się nie ukazała. Deep Silver wyda więc na PS4 i Xboksie One stare Dead Island. Plotki takie chodzą już po sieci od jakiegoś czasu, dziś pojawił się natomiast zrzut ekranu ze strony sieci BestBuy. Jeżeli jest to fałszywka, to ktoś włożył w nią sporo wysiłku, i namalował nawet okładkę.

Na płycie mają się znaleźć dwie gry autorstwa Techlandu, komplet będzie natomiast tańszy od jednej konsolowej nowości. Możemy zgadywać, że gry będzie można też kupić osobno, w cyfrowej dystrybucji, tak jak wydane na PS4 i Xboksie One przez tę samą firmę Metro 2033 i Last Light. Deep Silver ogólnie stosuje spory recykling swoich gier, na nowej generacji pojawił się też wszak Saints Row IV: Re-Elected, dlatego plotki o Dead Island wydają się wielce prawdopodobne.

To fajna informacja, bo borykające się z wieloma błędami w dniu premiery Dead Island dziś jest naprawdę solidną grą, która po lekkim retuszu może okazać się grywalną produkcją. Ja tam czekam, po zdemolowanym Harran chętnie wrócę na opanowaną przez zombie, egzotyczną wyspę. Jeżeli przeciek jest wiarygodny, to zagramy pod koniec maja.

AKTUALIZACJA

Długo na oficjalne potwierdzenie czekać nie musieliśmy. Dead Island Definitive Edition pojawi się 31 maja 2016 roku na PS4 i Xboksach One.

Dead Island Definitive Collection - Announcement Trailer [US]

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)