Dead Rising: Case Zero? To działa

marcindmjqtx

08.09.2010 09:42, aktual.: 06.01.2016 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O Dead Rising 2: Case Zero trochę już na Poly napisaliśmy, zarówno przed jak i po premierze, więc czas, aby o "płatnym demie"/"krótkim epizodzie" przemówiły liczby. A te są dla Capcomu pomyślne.

Jak wynika ze statystyk zgromadzonych przez serwis GamerBytes, w pierwszym tygodniu obecności Case Zero na XBLA*, po tytuł sięgnęło ponad 300 tysięcy osób. Dla porównania, w sierpniu inne pozycje z usługi zanotowały następujące wyniki przez pierwsze siedem dni sprzedaży:

Różnica jest widoczna i znaczna.

Oczywiście bierze się przede wszystkim z faktu, że Case Zero kosztuje jedyne 400 MSP, całkiem odpowiednią cenę jak za serwowaną dawkę zabawy. Trzy ze znajdującej się na liście gier można było nabyć za 1200 MSP.

Formalnie rzecz biorąc, Case Zero nie jest wersją demonstracyjną Dead Rising 2. Zawiera w sobie rzeczy, których nie znajdzie się w pełnej grze, po skończeniu epizodu można przenieść swojego Chucka i jego umiejętności dalej. Ale też nie da się ukryć, że Case Zero powstało "przy okazji" DR2 i ma je promować.

Capcom mógłby wyciąć kawałek pełnej gry i zrobić z niego demo, zamiast tego zdecydował się na przygotowanie oddzielnego epizodu. Bylibyście zainteresowani płaceniem za kolejne tego typu eksperymenty? Sam wolę poczekać po prostu na Dead Rising 2.

*usługa Xbox Live nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w Polsce

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)