Dead Island ma świetne wyniki sprzedaży

Na świecie wysłano do sklepów około 2 miliony sztuk najnowszej gry wrocławskiego Techlandu - Dead Island.

marcindmjqtx

15.09.2011 | aktual.: 06.01.2016 11:58

Premiera Dead Island miała w USA miejsce 6 września i od tego czasu sprzedało się tam już ponad milion kopii gry. Zachodni wydawca - Deep Silver - przewiduje, że w pozostałych regionach ich wynik też oscyluje już w okolicach kolejnego miliona. Warto też przypomnieć, że DI miało jednoczesną premierę na wszystkie trzy platformy.

Dla porównania inna polska superprodukcja - Wiedźmin 2 - na osiągnięcie pułapu miliona sprzedanych kopii musiała czekać ponad cztery miesiące. No ale ta gra pojawiła się tylko na PC.

Jak czytamy na Parkiet.com:

„Dead Island" to druga, pod względem kosztów, gra komputerowe powstała w Polsce. Kosztowała 40 mln zł, czyli więcej niż „Wiedźmin". Techland liczył przed premierą, że w ciągu roku sprzeda 2 mln egzemplarzy. Pierwsze miejsce przypada oczywiście Bulletstormowi, który kosztował ponad 20 milionów dolarów, zaś jago sprzedaż na wszystkich trzech platformach przekroczyła milion kopii.

Gratulacje dla Techlandu. Ich gra świetnie się sprzedaje, jest na pierwszym miejscu w Anglii i wszystko wskazuje na to, że będzie to komercyjny sukces. Niezależnie od niektórych recenzji...

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ps3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.