DayZ: serwery gry o zombie zamienione w zombie

DayZ: serwery gry o zombie zamienione w zombie11.06.2012 12:22
DayZ: serwery gry o zombie zamienione w zombie
marcindmjqtx

Jest tym jakaś ironia, że komputery, na których działa gra o zombie, zamieniono w komputery zombie.

Żarty żartami, tymczasem fani moda DayZ do gry Arma 2 mieli ostatnio nie lada problem. Ktoś włamał się do serwera administracyjnego i zamienił wszystkie serwery, do których admini gry dostali zdalny dostęp (a było ich całkiem sporo) w naprawdę spory botnet.

Na szczęście problem udało się dość szybko wykryć i zażegnać. Nieszczęsnego włamywacza wykryto i zbanowano, zgłoszono także zawiadomienie o przestępstwie do odpowiednich władz.

Co najgorsze, osobą, która dokonała włamania - albo dała dostęp do serwera komuś innemu, pozwalając mu tym samym na włamanie - był ktoś z zespołu twórców DayZ. To tylko rozjuszyło osoby utrzymujące serwery gry. Zdaniem jednej z nich zespół odpowiedzialny za moda zatrudnia niewłaściwe osoby, mimo że społeczność zwracała na ten problem uwagę już wiele razy.

DayZ to darmowy mod robiony przez społeczność Army 2 dla społeczności Army 2 (i od jakiegoś czasu: także swojej własnej). Szerzej pisaliśmy o nim tutaj - warto się nim zainteresować, bo jest rzeczą naprawdę interesującą i pod pewnymi względami innowacyjną.

Tomasz Kutera

327016995764136215
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)