Dataminerzy odkryli nowe funkcje mogące stać się częścią Steama

Dataminerzy odkryli nowe funkcje mogące stać się częścią Steama
12.05.2020 11:37
Dataminerzy odkryli nowe funkcje mogące stać się częścią Steama
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Program lojalnościowy, lekka modyfikacją systemu recenzji i…

…data letniej wyprzedaży na platformie Valve, czyli dla wielu jedno z ważniejszych wydarzeń w ciągu zbliżającego się miesiąca. Miejmy to już zatem za sobą – według nieoficjalnych informacji przecenione gry będziemy mogli kupić na Steamie od 25 czerwca do 9 lipca

325315376999315420

Źródłem wyżej wymienionej informacji jest Pavel Djundik, dataminer i twórca Bazy Danych Steama, jednak to nie wszystko, co odkrył on w kodzie platformy. Valve ma ponoć pracować nad programem lojalnościowym, który pozwoli na gromadzenie punktów i wymianę ich na przeróżne przedmioty kosmetyczne. Steam ma już podobną funkcjonalność (karty kolekcjonerskie), więc prawdopodobne wydaje się rozwinięcie jej o nowe rzeczy. Djudnik wspomina nawet o możliwych zniżkach na gry z tego tytuł, ale tutaj brak na razie konkretów.

Kolejną nowością może być dodanie dodatkowych reakcji na recenzje użytkowników – dotychczas można było ocenić, czy dana recenzja jest przydatna, nieprzydatna lub zabawna. Według dataminera może się to w przyszłości rozszerzyć o “Deep Thoughts”, “Heartwarming”, “Hilarious”, “Hot Take” i “Poetry”, co… Powiedzmy, że Steam wymaga bardziej potrzebnych modyfikacji i dodanie kilku nowych reakcji nie jest tym, czego aktualnie potrzebujemy.

Z drugiej strony, pamiętajmy, że cały czas mówimy jedynie o nieoficjalnych informacjach, do których Valve się nie ustosunkowało. Na razie musimy nam zatem wystarczyć to, co mamy.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)