Data premiery Google Stadia ujawniona

Data premiery Google Stadia ujawniona
Bartosz Witoszka

16.10.2019 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Giereczkowa rewolucja wystartuje już 19 listopada.

Oficjalna zapowiedź Google Stadia podczas konferencji GDC, która odbyła się w marcu, wzbudziła spore poruszenie. Oto bowiem panowie w garniturach wychodzą i mówią graczom na całym świecie, że mają coś, co totalnie zmieni dotychczasowy sposób odbioru gier. Na dodatek, współgra on bardzo mocno z popularnymi ostatnio subskrypcjami i idę growego Netfliksa, który zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród wydawców, deweloperów, jak i samych graczy. Potem było już z górki - czerwcowe Stadia Connect i data premiery zaplanowana na listopad tego roku.

Wczoraj na Twitterze Stadii pojawiła się oficjalna data premiery, którą wyznaczono na 19 listopada. Będzie to pierwszy poważny test usługi streamingowej Google’a w warunkach bojowych. Zdaniem deweloperów, wszystkie najważniejsze problemy miały zostać rozwiązane, ale wielu graczy i komentatorów ma co do tego wątpliwości. Duże opóźnienie, spadki płynności czy po prostu obniżenia jakości oprawy graficznej, to najczęściej wymieniane mankamenty.

Sama usługa ma zaoferować dostęp do ponad 40 gier (biblioteka będzie cały czas poszerzana), jednak część z nich nie będzie częścią abonamentu i trzeba je będzie kupić oddzielnie. Na razie Google Stadia ma być dostępna w 14 krajach, ale nie w Polsce, więc póki co możemy na razie obserwować tę rewolucję z bezpiecznej odległości.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)