Data premiery Death Stranding na PC ujawniona

Strona głównaData premiery Death Stranding na PC ujawniona
02.03.2020 19:07
Data premiery Death Stranding na PC ujawniona
bDTiDjcm

Gotowi chwycić za plecak, niemowlaka w słoiku i… headcraba z Half-Life’a?

bDTiDjbF

O tym, że Death Stranding pojawi się na komputerach osobistych w 2020 roku wiemy mniej więcej od października zeszłego roku, kiedy to na oficjalnym Twitterze Kojima Productions pojawiła się informacja, że wyłączność niejedno ma imię. Do tej pory jednak nie było pewne kiedy dokładnie gra wskoczy na Steama i Epic Games Store’a, ale w końcu poznaliśmy tę tajemnicę.

Drugi czerwca – to jest ten dzień, w którym pececiarze będą mogli sprawdzić, czy Death Stranding faktycznie jest takie dobre, czy może tylko okazało się tylko nic niewartą wydmuszką. Opinie na ten temat są rzecz jasna różne, ale daleki byłbym od skrajnego zdania Dominika, który w ostatnim newsiku już na starcie skreślił najnowsze dziecko Kojimy. Choć patrząc pod dyskusją jaka wybuchła pod tekstem, to trafił w czuły punkt albo po prostu nam wszystkim brakowało dyskusji o subiektywnym podejściu do gier i ich oceniania.

DEATH STRANDING PC Release Date Trailer [PEGI]

Ale zostawmy te przemyślenia na kiedy indziej, newsik sam się na napisze (czy coś), bo oprócz daty premiery, wydawca gry na komputerach osobistych (505 Games; co niektórzy mogą ich kojarzyć z zeszłorocznym Control) uraczył nas również specjalnym zwiastunem. Co ważne (w zasadzie najważniejsze) w grze pojawi się zawartość inspirowana Half-Life’m, ale na razie nie wiadomo dokładnie, o co chodzi. Czyżby nalot kosmitów? A może kilka misji, w których przyjdzie się nam zmierzyć z potworami z FPS-a Valve? Zobaczymy.

bDTiDjbH

Swoją drogą, czyżby to była ta niespodzianka, o której w weekend pisał Dominik? Nie wydaje mi się, i prawie na pewno Kojima i spółka uraczą nas w tym tygodniu czymś niezwykłym. A przynajmniej miejmy taką nadzieję, bo po co inaczej robić zapowiedź zapowiedzi?

Bartek Witoszka

bDTiDjcD