Data premiery Amiibo z Zeldy = data premiery Breath of the Wild. Ale może również NX-a?

Data premiery Amiibo z Zeldy = data premiery Breath of the Wild. Ale może również NX‑a?

Data premiery Amiibo z Zeldy = data premiery Breath of the Wild. Ale może również NX-a?
Adam Piechota
19.09.2016 08:53

Nintendo, nie zepsujcie tego!

Znacie potęgę plotki w tej branży? Niby zawsze pisząc o nich, pamiętamy, że to "nadal plotka". Ale tak wiele okazuje się później prawdą, że w człowieku od razu działa przekonanie, aby ich treści choć odrobinę zaufać - może to przez podświadomą potrzebę sensacji, nagłych twistów fabularnych. Dzisiejsza plotka byłaby niemałą bombą, dlatego będę trzymał za nią kciuki. Niemniej miejcie na względzie, że... no cóż, to tylko plotka.

Jak wiecie, The Legend of Zelda: Breath of the Wild powstaje jednocześnie na obie konsole Nintendo: odchodzące bez większego pożegnania Wii U i "ostatnią nadzieję korporacji", jak lubię w dramatycznych opowiastkach przedstawiać znajomym NX-a. Chociaż kto wie, jak Ninny zareagowałoby na drugą porażkę w stylu Wii U. W każdym razie wielu fanów mocno wierzy, że szpiegowanie wszystkiego, co ma związek z nowym Linkiem, doprowadzi ich również do nowej konsoli. Ja tam im się nie dziwię - to ta sama potrzeba sensacji. Japońska firma ociąga się z prezentacją NX-a (ja wciąż oczekuję jej w tym roku), więc Internet panikuje, samodzielnie doprowadzając się do wrzenia.

Obraz

Dzielni Redditerzy odkryli małą wtopę europejskiego oddziału Nintendo, który najwyraźniej przez przypadek opublikował datę premiery linii figurek Amiibo z Breath of the Wild na swojej stronie. W małej rubryczce "odkryj więcej Amiibo" modele pokazane na tegorocznym E3 zostały opatrzone podpisem "4 marca 2017". Narodziły się z tego dość logiczne spekulacje - znamy przybliżoną datę premiery nowej Zeldy. Figurki zazwyczaj trafiają na rynek z dedykowaną im grą. A przecież nie od dzisiaj mówi się, że Nintendo ukrywa kalendarzowy debiut Breath of the Wild tylko dlatego, że ma towarzyszyć również nowej konsoli. No i klika to z wcześniejszymi przeciekami - zwłaszcza tym, że Nintendo obiecało inwestorom wypuścić nowy sprzęt przed zakończeniem roku fiskalnego. Czyli w marcu.

Z drugiej strony należy zauważyć, że 4 marca to sobota. Premiery Amiibo najczęściej mają miejsce w piątki. Weekend to niecodzienny wybór na debiut nowej gry lub sprzętu, niemniej Wii U - wraz z zestawem swoich startowych tytułów - narodziło się właśnie na weekend, dokładnie w niedzielę 18 listopada. Nie było także ani razu oficjalnie potwierdzone, że Breath of Wild będzie tytułem towarzyszącym premierze NX-a. Do tej pory czytaliśmy po prostu, iż zmierza na tą konsolę.

Obraz

W najlepszym wypadku, przy bardzo pomyślnych wiatrach, pierwszy weekend marca będzie orientacyjną inicjacją nowego sprzętu. W najgorszym - samej Zeldy. Fani Nintendo tak czy inaczej mogą zaklepać sobie krótki urlop. Wiadomo, początek wiosny to okres, w którym łatwo się przeziębić.

Hej, jeśli szukacie więcej informacji o The Legend of Zelda: Breath of the Wild, bo mieliśmy ich już całkiem sporo, zawsze możecie zerknąć na naszą stronę tego tytułu.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)