Darmowa wycieczka po starożytnej Grecji albo Egipcie? Tylko z serią Assassin’s Creed

Darmowa wycieczka po starożytnej Grecji albo Egipcie? Tylko z serią Assassin’s Creed15.05.2020 12:00
Darmowa wycieczka po starożytnej Grecji albo Egipcie? Tylko z serią Assassin’s Creed
Bartosz Witoszka

Rozdawnictwa od Ubisoftu ciąg dalszy.

Jedną z większych nowości dwóch ostatnich części Assassin’s Creed (oprócz, rzecz jasna, dodania coraz większej ilości elementów RPG) było dodanie tzw. Trybu edukacyjnego, który miał przybliżyć historię poszczególnych lokacji czy zabytków, zamieniając grę o zabójcy w wirtualną encyklopedię.

Pomysł na pewno ciekawy, ale jak zauważył Dominik w swoim artykule z marca 2018 roku, nie różni się to za wiele od multimedialnych encyklopedii, które na początku lat 2000 były dostępne na płytach (nawet kiedyś taką dostałem jako prezent).

Nie zmienia to jednak faktu, że Tryb edukacyjny spodobał się społeczności i choć przy okazji jego premiery nie obyło się bez… Nazwijmy to dziwnej decyzji Ubisoftu, który zakrywając muszelkami części wrażliwe posągów, wykazał się przesadną nadwrażliwością.

Ale, jak wiadomo, co się stało to się nie odstanie, a jako że koronawirus ciągle szaleje i lepiej nie wychodzić z domu, to francuski wydawca postanowił umilić nam pobyt w domu, oddając w nasze ręce omawiane wyżej tryb i to totalnie za darmo. Do 21 maja do godziny 19:00 z Uplay’a można pobrać "Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt" i "Discovery Tour: Ancient Greece by Ubisoft".

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)