Darmowa gra na Steam. Recenzje mówią same za siebie

Darmowa gra na Steam. Recenzje mówią same za siebie

Steam
Steam
Źródło zdjęć: © Steam
07.11.2022 13:30

Na platformie Steam pojawiła się niedawno nowa darmowa gra, która zdołała z czasem wyróżnić się na tle pozostałych, a wszystko za sprawą pozytywnych recenzji. Ten pierwszoosobowy horror zabiera nas w odmęty szaleństwa.

Darmowych gier nigdy za wiele. Deweloperzy nie rezygnują z takiej formy dystrybucji. Dla wielu twórców jest to szansa, by ogłosić światu swoje istnienie. Inni, tak jak w tym przypadku, tworzą gry hobbistycznie albo w ramach projektu na uczelnię. A więc co tym razem trafia w ręce graczy za darmo?

Mowa o grze Impasto. Jest to produkcja utrzymana w konwencji horroru, gdzie rozgrywkę prowadzimy z perspektywy pierwszej osoby. Ta mroczna przygoda czerpie garściami z twórczości hiszpańskiego malarza okresu romantyzmu. Francisco Goya, bo o nim mowa, dostarczył światu ponad 700 malowideł.

Przyjrzyjmy się rozgrywce w Impasto. Wcielamy się w postać wnuka tego malarza i to na naszych barkach spoczywa rozwikłanie mrocznej tajemnicy rodzinnego domu. Mechaniki są dość proste; gracz musi polegać na swoim sprycie, bacznie obserwować otoczenie, skradać się i rozwiązywać zagadki środowiskowe. Mocnym atutem tego dzieła jest klimat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Impasto znajdziemy na platformie Steam, oczywiście w pełni za darmo. W momencie pisania tych słów gra doczekała się 27 recenzji, a miażdżąca większość to te o pozytywnym charakterze. To raczej dobry prognostyk.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)