Darmowa, fanowska strzelanka w świecie Command & Conquer ukaże się już w lutym

Gdzie oryginalni twórcy nie mogą, tam fani dostarczą.

Darmowa, fanowska strzelanka w świecie Command & Conquer ukaże się już w lutym
marcindmjqtx

W lutym 2002 roku ukazała się gra Command & Conquer: Renegade - jedyna strzelanka w tym zasłużonym cyklu. Niestety, była beznadziejna (mówiąc oględnie).

Ale to jeszcze nie koniec historii. Tak się bowiem składa, że w 2007 roku grupa fanów zebrała się, by stworzyć moda na silniku Unreal Engine 3, który miałby być dobrym FPS-em w realiach C&C. Nazwano go Renegade X.

Mijały miesiące, potem lata. Gra się rozrastała, pojawiały się kolejne wersje beta, nawet kampania dla pojedynczego gracza ujrzała światło dzienne w 2012 roku. Wreszcie jednak zbliża się czas, gdy każdy będzie mógł zagrać w tryb sieciowy Renegade X. Ciągle będzie to jeszcze formalnie beta, ale już otwarta dla wszystkich. Będą dwie strony konfliktu - Nod i GDI - będzie warstwa strategiczna potyczek, 30 broni, 15 pojazdów, a także możliwość spuszczenia na wroga atomówki czy strzelenia w jego bazę z działa jonowego. Wygląda to wszystko świetnie:

Premiera Renegade X zaplanowana jest na 26 lutego przyszłego roku.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.