Darksiders 3 - Furia już pod koniec listopada

Darksiders 3 - Furia już pod koniec listopada

Darksiders 3 - Furia już pod koniec listopada
Joanna Pamięta - Borkowska
09.07.2018 11:19

Znamy datę premiery oraz zawartość trzech edycji gry.

Wojna pokazał klasę i zapisał się w mojej pamięci jako ten, co umie i przywalić, i ruszyć mózgiem (zresztą, nie tylko mi podeszła ta produkcja - polecam Wam recenzję Macieja Kowalika, który wspomniał, że "to zróżnicowanie ekwipunku i stawianych przed graczem wyzwań na pewno jest najmocniejszym elementem gry"). Skojarzenia z uwielbianą przeze mnie serią Legacy of Kain są nieprzypadkowe. Po dwóch latach pojawiła się kontynuacja i już nie było tak kolorowo. To znaczy, akurat kolorowo było bardzo, ponieważ graficznie gra wyglądała bardzo dobrze, ale zarówno mechanika jak i fabuła wypadły słabiej w porównaniu do jedynki. Odnośnie do bohatera drugiej odsłony, Śmierci, to był on, niestety, dość rozczarowujący. Całkowicie zgadzam się z Maciejem, który napisał, że Śmierć był chłopcem na posyłki i mięczakiem. Daleko mu było do charyzmatycznego brata. Pozostawało mieć nadzieję, że kolejny z Jeźdźców Apokalipsy naprawi błędy poprzednika.

Obraz

W międzyczasie studio Vigil Games miało problemy, niektóre projekty zostały anulowane i losy trzeciej części Darksiders były niepewne. Tym bardziej ucieszyłam się na wieść o tym, że wznowiono prace nad tytułem, a konkretnie - że gra jest już na zaawansowanym etapie produkcji (o czym wygadał się w zeszłym roku Amazon).

I wtedy dowiedzieliśmy się, że trzecim Jeźdźcą wcale nie będzie nikt z biblijnej klasyki. Twórca uniwersum, Joe Madureira, wprowadził Wojnę, Śmierć oraz... Konflikt (strife) i Furię (Fury). Ostatnie z rodzeństwa przybrało postać rudowłosej mistrzyni bicza, zaś jej wrogiem będą personifikacje siedmiu grzechów głównych.

Obraz

I wszystko pięknie, tylko nie wiadomo było, kiedy odbędzie się premiera. I oto portal True Achievements dowiedział się, że grę można zamówić w sklepie Microsoftu. Na stronie sklepu znajduje się nie tylko data premiery (27 listopada), ale też informacje o trzech edycjach przedpremierowych. Niestety, żadna z nich nie zawiera figurki Furii.

Standardowe wydanie zawierać będzie pełną wersję gry oraz specjalny zestaw broni dostępny w przypadku zakupu przed premierą.

Edycja Deluxe to z kolei gra dostępna 24 godziny przed premierą, dwa duże DLC (które można też będzie kupić oddzielnie tuż po premierze) oraz zestaw broni ten sam, co w edycji standardowej.

Ostatnie wydanie "Blades & Whip" to wszystko to, co zawierają poprzednie edycje plus Darksiders Warmastered Edition i Darksiders II Deathinitive Edition (czyli trójka rodzeństwa za jednym zamachem).

Mam cichą nadzieję, że Darksiders 3 stanie się moim slasherem 2018 roku, z ciekawymi zagadkami, zawiłą fabułą i ciekawą główną bohaterką (gdyż Kratos mnie nie porwał, niestety).

Gra pojawi się na PS4, Xbox One oraz PC.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)