Dark Souls 3 a wsparcie dla PS4 Pro, przyszłość serii i inne plany From Software

Dark Souls 3 a wsparcie dla PS4 Pro, przyszłość serii i inne plany From Software

Dark Souls 3 a wsparcie dla PS4 Pro, przyszłość serii i inne plany From Software
21.09.2016 19:47

Hidetaka Miyazaki, twórca „Soulsów”, odpowiadał w Tokio na pytania dziennikarzy. Rozmowa ta przynosi kilka interesujących informacji nie tylko dla fanów tej serii.

Wywiad, o którym informuje m.in. portal DualShockers, miał charakter „okrągłego stołu”, przy którym Miyazaki odpowiadał na pytania dziennikarzy z różnych publikacji. Podczas rozmowy kilkakrotnie dawał do zrozumienia, że z jednej strony chciałby się już zająć czymś innym niż robieniem kolejnych odsłon tej samej serii, ale z drugiej – zostawienie jej nie jest dla niego łatwe.

Stwierdził. Jednocześnie ze swego rodzaju sympatią odnosił się do gier innych studiów, wykorzystujących pomysły czy nawet całe mechanizmy rozgrywki z „Soulsów”. Miyazaki nie uważa, by ktokolwiek wprost skopiował jego grę, nie czuje się też twórcą nowego gatunku. Dodatkowo jest zdania, że podobne gry innych developerów są wartościowe również dla niego – może dzięki nim zobaczyć, jak inni zmagają się z tymi samymi co on problemami i czegoś się nauczyć.

Obraz

Miyazaki podkreślił również, że jego zdaniem najlepszym sposobem na wykorzystanie doświadczeń z poprzednich gier From Software jest tworzenie nowych, oryginalnych tytułów i serii. Nawet takich, które mogą się dla fanów okazać zaskakujące.

A skoro już o wielkich robotach mowa, Miyazaki odpowiedział również wprost na pytanie o to, czy jego studio pracuje w tej chwili nad nową odsłoną Armored Core. Twierdząco. Jak jednak dodaje DualShockers, krótko po wywiadzie ukazało się sprostowanie From Software, według którego Japończyk miał na myśli co innego – tyle tylko, że jego studio wciąż pamięta o serii, nie zaś że dosłownie trwają prace nad jej kolejną odsłoną. Komu wierzyć – zdecydujcie sami.

Obraz

Mówiąc o DLC do Dark Souls 3 Miyazaki stwierdził, że nie powinno być ono odbierane jako pożegnanie z serią. Opowie ono historię niezależną od podstawowej wersji gry (którą twórca uważa za zamkniętą całość), stawiając ją w nieco innej perspektywie.

A co ze wsparciem dla Playstation 4 Pro w Dark Souls 3? Tutaj twórca serii nie miał na razie nic do zapowiedzenia, ale potwierdził, że jego studio rozważa różne możliwości podejścia do tematu – czy to od strony jakości grafiki czy płynności animacji. Można optymistycznie zakładać, że coś pozytywnego dla graczy z tych rozważań wyniknie.

Obraz

Tymczasem zaś pozostaje nam czekać na kolejne zapowiedzi od From Software, czy to te „odpowiadające na potrzeby fanów”, czy też (bardziej) te dziwaczne i nietypowe.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)