Dante`s Inferno ma (prawie) oscarowego scenarzystę

Dante`s Inferno ma (prawie) oscarowego scenarzystę

Dante`s Inferno ma (prawie) oscarowego scenarzystę
marcindmjqtx
10.10.2009 20:34, aktualizacja: 07.01.2016 16:22

Visceral Games w długiej informacji prasowej ogłosiło, że scenariusz do Dante's Inferno napisze słynny scenarzysta Will Rokos.

Nie znacie go? Ja też nie kojarzyłem. Jak się okazuje, był on współautorem scenariusza do filmu Czekając na wyrok (Monster's Ball) z roku 2001, za co nominowany był do Oscara. Oto, co sam zainteresowany mówi o grze:

Adaptacja tak bogatego i głębokiego uniwersum i adaptacja do formy gry wideo była jednym znajciekawszych projektów i największych wyzwań w mojej karierze. Naprawdę wciągnęło mnie przetworzenie Dantego w bohatera z wadami i mroczną przeszłością oraz zdeterminowanego, by uratować miłość swojego życia od straszliwego losu. Odtworzenie piekła jednego człowieka, krąg po kręgu, było naprawdę unikatowym przeżyciem.Cóż, sam nie jestem przekonany, czy robienie z poety wielkiego rycerza dzierżącego kosę Śmierci  jest rzeczywiście tak głębokie. No i choć projekt może skorzystać na udziale doświadczonego scenarzysty, to nie wiem, czy warto robić aż taki rozgłos z zatrudnienia kogoś, kto był jedynie współautorem scenariusza do jednego filmu, jakkolwiek dobry był nie był.

[via Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)