Dante`s Inferno - gra prawdziwie piekielna!

Dante`s Inferno - gra prawdziwie piekielna!

Dante`s Inferno - gra prawdziwie piekielna!
marcindmjqtx
15.12.2008 16:27, aktualizacja: 12.01.2016 16:44

Nagrody Spike VGA przyniosły potwierdzenie plotek o grze na podstawie Boskiej Komedii Dantego oraz pierwszy trailer . Niedawno dostaliśmy również komunikat prasowy od polskiego oddziału Electronic Arts, który także porusza kwestię tej gry. Zapewne ucieszy Was wiadomość, że Dante's Inferno tworzą autorzy świetnego Dead Space - to gwarantuje, że nie będą lecieć po najmniejszej linii oporu, tylko przyłożą się do roboty. Pełna treść informacji prasowej, jak zwykle w rozwinięciu.

Maciej Kowalik

Nowa gra twórców Dead Space powstaje na podstawie słynnego poematu autorstwa Dantego Alighieri.

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że autorzy znakomicie przyjętego przez graczy horroru Dead Space pracują obecnie nad całkowicie nową grą. Dante's Inferno ma być przygodową grą akcji, w której świat będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła nawiązuje do „Boskiej komedii”- średniowiecznego poematu autorstwa Dantego Alighieri. Ten niezwykle mroczny utwór opowiada historię podróży głównego bohatera, który aby odnaleźć ukochaną Beatrycze przemierza dziewięć kręgów piekieł.

Napisana w XIV wieku „Boska komedia” została wydana w języku włoskim, aby być zrozumiałą dla jak największej rzeszy czytelników. Poemat przedstawia chrześcijańską wizję życia pośmiertnego, której nieodłącznym elementem jest również piekielna kara za popełnione grzechy.

- Nareszcie nastał czas, aby powstała gra na kanwie wielkiego dzieła literatury. W ten sposób twórczość Dantego będzie mogła być odkryta przez wiele niezaznajomionych z nią osób - powiedział Jonathan Knight, producent wykonawczy gry Dante's Inferno. - Nadarza się znakomita okazja do połączenia świetnej rozgrywki z równie dobrą fabułą.

Więcej informacji na temat gry Dante's Inferno znajduje się na oficjalnej stronie www.dantesinferno.com oraz pod adresem www.ea.pl.

327064909764978967
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)