Dan Houser kręci nosem na cyfrową dystrybucję

Okazuje się, że nie cała branża zachwycona jest koncepcją DLC i cyfrowej dystrybucji. Wydawałoby się, że Rockstar nie ma na co narzekać, bo przecież dodatek do GTA IV - The Lost and Damned, sprzedał się bardzo dobrze. Mimo to współzałożyciel firmy, Dan Houser uważa, że więcej ludzi kupiłoby dodatek na płycie i grymasi na cyfrową dystrybucję. Między innymi stąd decyzja firmy by dwa dodatki do ww. gry wydać na osobnym krążku.

Dan Houser kręci nosem na cyfrową dystrybucję
marcindmjqtx

02.09.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:19

Houser zaś cyfrową dystrybucję, nie tylko gier, podsumowuje w ten sposób:

Jako konsument wiem, że bardziej komfortowo czuję się kupując piosenki, które działają na zasadzie szafy grającej, niż kupując filmy, które istnieją niemal wyłącznie jako cyfrowa zawartość. Wszyscy myślimy o tym w ten sam sposób, dlatego sądzimy, że więcej ludzi może cieszyć się naszym dziełem, jeśli umieścimy je na płycie. Wtóruje mu Ben Feder z Take-Two, który zarządza finansami firmy. Uważa on, że w najbliższej przyszłości dystrybucja detaliczna, czyli mówiąc bardziej ludzkim językiem, rozprowadzanie gier poprzez sklepowe półki, będzie nadal ważną gałęzią tej branży. Take-Two nadal zamierza korzystać z tej formy dystrybucji, czym chyba nikogo nie zaskoczyli.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.