Czyżby Ubisoft miał zamiar kupić THQ?

Czyżby Ubisoft miał zamiar kupić THQ?22.12.2012 13:33
Czyżby Ubisoft miał zamiar kupić THQ?
marcindmjqtx

Chętnych jest więcej, ale to francuska firma wygląda na najpoważniejszego kandydata.

Jak informuje MCV, choć THQ ogłosiło bankructwo, to nie oznacza, że właśnie teraz smutni panowie pakują ich sprzęt do pudeł. Żadne z wewnętrznych studiów nie przestaje działać, biura nie zostają zamknięte.

Ubisoft już wcześniej wyrażał zainteresowanie grami należącymi do firmy. W listopadzie szef firmy, Yves Guillemot stwierdził, że zawsze są zainteresowani dobrymi markami, a THQ ma kilka ciekawych. Dodał, że to, co dzieje się z THQ jest nieuniknione:

Taki proces, jak z THQ, zachodzi zawsze podczas przejścia z jednej generacji do drugiej. Jedni sobie radzą, inni muszą zająć się czymś innym. Taki los spotkał Atari i Midway oraz Acclaim w czasie poprzedniej generacji. W ten sposób branża się konsoliduje. Teraz podobno Ubisoft jest już na etapie rozmów o zakupie THQ ze spółką Clearlake, która jest właścicielem jej majątku. Czynnikiem decydującym jest oczywiście cena. Analitycy mówią, że Ubisoft chce oszczędzić i jest w stanie poczekać, aż THQ będzie zmuszone pozbyć się niektórych z marek.

Gdyby jednak się udało, Ubisoft stanie się właścicielem takich licencji jak: Saints Row, Company of Heroes, Darksiders, Homefront, Red Faction. A także gier na licencji WWE oraz tych z uniwersum Warhammera 40k.

Yves Guillemot nie ukrywa, że chce z Ubisoftu uczynić wydawcę numer jeden. Przejęciem THQ może się znacząco do tego zbliżyć.

Paweł Kamiński

[MCV, MCV]

327128763949803799
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)