Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Czyżby Nintendo po cichu zakazało dwóch nominacji do The Game Awards?

Strona głównaCzyżby Nintendo po cichu zakazało dwóch nominacji do The Game Awards?
22.11.2016 14:39
Czyżby Nintendo po cichu zakazało dwóch nominacji do The Game Awards?
Adam Piechota
Adam Piechota
bDJZQYPW

Żartuję. Oczywiście, że tak.

bDJZQYPp

Wiecie już, że na tegorocznym rozdaniu The Game Awards nie zabraknie gameplayu, w dużej mierze dzięki No Man's Sky. Niektórzy wiedzą też, że statuetki są mniej więcej naszym, growym odpowiednikiem Oscarów - to duże i ekskluzywne wydarzenie, którego wyniki są co prawda interesujące, ale którymi nikt o wyrobionym guście nie będzie się poddańczo sugerował. Za to mogliście nie kojarzyć, że jest tam też kategoria "Best Fan Creation". Słowem - moment, by cały świat zobaczył, że w garażu też można stworzyć coś ważnego dla swojej ukochanej gry.

Brutal Doom 64 v1 Trailer

W tym roku o wyróżnienie powalczyć miały: Brutal Doom 64, Enderal: The Shards of Order, Pokemon Uranium oraz AM2R (Another Metroid 2 Remake). Miały. Jeżeli kojarzycie trudny stosunek "Nintendo - kreacje fanowskie", już zapewne domyślacie się dalszej części tego akapitu. Przez weekend z listy nominowanych cichaczem zniknęły dwie ostatnie pozycje. Skoro Ninny ryzykowało swój (i tak często podkruszany) dobry wizerunek walcząc o zniknięcie darmowych gierek z Internetu, nic dziwnego, że skontaktowało się także z Geoffem Keighleyem. Skutkiem czego o statuetkę powalczą już wyłącznie dwa tytuły.

bDJZQYPr

Twórcy "ściągniętych" produkcji nie zostali nawet o tym poinformowani. Cody Spielvogel, który zarządzał długimi pracami nad Uranium, odpowiedział Eurogamerowi dość lakonicznie: "Zakładam, że należało się tego spodziewać, biorąc pod uwagę napięcie między produkcji fanowskimi a ojcami serii". Tak to już jest w tej branży. Jedni - Sega czy Valve - wręcz zachęcają do zabawy swoimi markami, często pomagając im ujrzeć oficjalne wydanie, inni mają z tym duży problem. Nie starczyło by nam palców, by policzyć, ile fanowskich projektów związanych z legendarnymi grami Nintendo zostało uduszonych w tym roku. I prędko się to raczej nie zmieni.

Johnny vs. AM2R: Return of Samus

W każdym razie przypominamy, że rozdanie wszystkich "najów" odbędzie się 1 grudnia. A obie wycofane nominacje nadal bez problemu znajdziecie w sieci.

Adam Piechota

bDJZQYQn