Czym właściwie jest Crash Bandicoot?

Czym właściwie jest Crash Bandicoot?
marcindmjqtx

07.01.2013 12:43, aktual.: 05.01.2016 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z krążącymi plotkami o powrocie* sympatycznego rudowłosego stwora powraca pytanie, kim on właściwie jest?

Wbrew krążącej obiegowo opinii, Crash wcale nie jest lisem. Owszem, jest rudy. Ale nie jest lisem, ani kangurem. Jest bandicootem. Australijskie skojarzenie jest jednak na miejscu, bo bandicooty pochodzą z Australii. Zwierzątka te w klasyfikacji przynależą do Peramelidae, czyli jamrajowatych, czyli borsuków workowatych.

Jamrajowate należą do jamrajokształtnych, a te do torbaczy, te zaś przynależą do ssaków niższych. Sam konkretny Crash Bandicoot ma pochodzić z gatunku Perameles Gunni, czyli jest po prostu jamrajem pasiastym. Cytując opis z polskiej Wikipedii:

Ssak podobny do szczura: pysk wydłużony, duże uszy, kończyny krótkie z długimi pazurami. Sierść szorstka, jasnobrunatna lub szara (pasiasta). Brzuch biały. Ma 25-40 cm długości (bez ogona), ogon ok. 7,5-18 cm.

Jamraje pasiaste żywią się głównie tym, co są w stanie wykopać z ziemi, czyli dżdżownicami i bezkręgowcami. Samce mają być niesamowicie wojowniczymi i agresywnymi samotnikami, które wolą nie wchodzić sobie w drogę. Jamraj samicą interesuje się wyłącznie w okresie godowym, a sama ciąża jest jedną z najkrótszych w świecie ssaków i trwa 11 dni.

Oczywiście pierwszymi twórcami przygód Jamraja Rozwałki było amerykańskie studio Naughty Dog. Na początku prac nad grą, zamiast jamraja, głównym bohaterem był Willy The Wombat, ale gdzieś w trakcie produkcji podjęto decyzję o zmianie i świat mógł usłyszeć o tych niezbyt znanych zwierzątkach. Z całym szacunkiem dla Vombatidae, czyli wombatów:

*plotka w skrócie: Vicarous Visions to studio odpowiedzialne za serię Skylanders. Opublikowali na Facebooku zdjęcie ze swojej siedziby, z plakatem przedstawiającym Crasha w tle. Część osób stwierdziła, że to oznacza, że VV pracuje nad czymś związanym z CB. Ostatnia "duża" gra z serii ukazała się w 2008 roku, w 2010 kolejna, nad którą pracowało Radical Entertainment, została skasowana.

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)