Czym się różni Kodu od LBP?

Ponieważ temat Kodu po CES w zasadzie zaginął, warto odświeżyć sobie wpisy na jego temat. W skrócie przypomnimy, że jest to Microsoftowy program do robienia gier, który był "testowany na dzieciach". Ot takie programowanie dla maluchów (strasznie mi się to z Logo skojarzyło, chociaż wydaje się być ono bardziej skomplikowane od Kodu). Jedno z nich nawet wystąpiło na scenie, poklikało na padzie i pobiło Robbiego Bacha w swojej grze.

Czym się różni Kodu od LBP?
marcindmjqtx

23.03.2009 | aktual.: 15.01.2016 14:20

Wszyscy automatycznie mieliśmy skojarzenia z LBP i nic dziwnego. Tytuły wydają się być podobne i bazować na sile kreatywności użytkowników. Co na to twórcy Kodu?

Kodu opiera się na programowaniu - to formalnie nowy język programowania, który opatentowaliśmy i badamy wraz z najlepszymi teoretykami języka na świecie. O ile dobrze rozumiem, LittleBigPlanet to super-cool edytor plansz, który bardzo stara się uniknąć programowania. [...] Tak, możesz ustawić obiekty i nacisnąć 'play' w obydwu [grach]. Poza tym są one do siebie tak podobne jak pinball i biegi narciarskie. Podsumowując - im więcej narzędzi, tym lepiej.Nauka programowania zabawą? Czemuż by nie.

[via GI.biz]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ps3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.