Czy Zynga ukradła pomysł na grę? Twórcy walczą o swoje

Czy Zynga ukradła pomysł na grę? Twórcy walczą o swoje25.01.2012 10:57
Czy Zynga ukradła pomysł na grę? Twórcy walczą o swoje
marcindmjqtx

<div style="text-align: justify;">Twórcy z Nimblebit musieli być lekko zaskoczeni, gdy Zynga ogłosiła swoją nową grę.</div>

Twórcy z Nimblebit musieli być lekko zaskoczeni, gdy Zynga ogłosiła swoją nową grę.

20120125105704ver RED C:Documents and Settingspwloda.AGORA-ADUstawienia lokalneTemporary Internet ... pwloda word Czy Zynga ukradła pomysł na grę?

Twórcy z Nimblebit musieli być lekko zaskoczeni, gdy Zynga ogłosiła swoją nową grę

W "Dream Heights" na iOS obejmujemy funkcję administratora wieżowca. Stawiamy kolejne piętra, budujemy punkty usługowe i mieszkania, znajdujemy ludziom zatrudnienie i dbamy, by byli szczęśliwi. Zupełnie jak w wydanej w 2011 roku i całkiem popularnej grze małego studia Nimblebit - "Tiny Tower".Poszkodowana firma wystosowała list do Zyngi, w którym w ironiczny sposób pokazała, co myśli o nieuczciwych praktykach konkurenta.

Dużo mówi się ostatnio o prawach autorskich i o tym, jak to źli piraci okradają korporacje. Pytanie: kto będzie bronił Nimblebit, trzyosobowego studia, którego grą "zainspirowała się" wielka firma? List będzie krążył w internecie, ale Zynga ze swojego produktu zapewne nie zrezygnuje, dopóki ktoś nie zagrozi jej prawnikami. Nawet jeśli, to Zynga wystawi swoich, sprawa będzie się ciągnąć, a "Dream Heights" będzie się sprzedawać. Popularność Zyngi i marketing sprawią, że kto Tiny Tower nie poznał dotychczas, ten już nie pozna.

W Dream Heights na iOS obejmujemy funkcję administratora wieżowca. Stawiamy kolejne piętra, budujemy punkty usługowe i mieszkania, znajdujemy ludziom zatrudnienie i dbamy, by byli szczęśliwi.

Zupełnie jak w wydanej w 2011 roku i całkiem popularnej grze małego studia Nimblebit - Tiny Tower. Nie jest to jednak jedyne podobieństwo - firma wystosowała list do Zyngi, w którym jasno je pokazała:

Paweł Kamiński

327227522444978455
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)