Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Czy Xbox All Access się opłaca? Konsola i Xbox Game Pass w wersji na raty

Strona głównaCzy Xbox All Access się opłaca? Konsola i Xbox Game Pass w wersji na raty
09.09.2020 18:42
Czy Xbox All Access się opłaca? Konsola i Xbox Game Pass w wersji na raty
bDSAgpau

Wydanie 2,5 tys. zł nie będzie jedynym sposobem na zdobycie Xboksa Series X. Microsoft startuje w Polsce z usługą Xbox All Access, czyli "konsolą na abonament". Sprawdzamy, czy to się opłaca.

bDSAgoZN

Oficjalna rekomendowana cena detaliczna na Polskę to 2249 złotych. Xboksa Series X będzie można kupić też niczym telefon u operatora – Microsoft uruchomi u nas znaną m.in. ze Stanów Zjednoczonych usługę All Access.

Czym jest All Access? 

Xbox All Access to abonament Microsoftu, w którym przez 24 miesiące płacimy za konsolę. Na ten czas dostajemy także Xbox Game Pass Ultimate. Usługa jesienią ubiegłego roku pojawiła się na amerykańskim rynku, teraz wraz z premierą nowych sprzętów trafi do Polski.

bDSAgoZP

Obecnie za sam Xbox Game Pass Ultimate płaci się 54,99 zł miesięcznie. Usługa daje dostęp do Game Passa (czyli "nieograniczony dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na konsolę, komputer PC oraz urządzenia mobilne z systemem Android"), gry Xbox Game Studios dostępne już w dniu premiery, liczne zniżki, od 15 września możliwość gry na telefonie komórkowym i tablecie za pośrednictwem chmury, a także "wszystkie korzyści z usługi Xbox Live Gold".

Microsoft rozszerzył jeszcze ofertę Xbox Game Pass Ultimate o EA Play, czyli dawne EA Access - w gry EA będzie można zagrać już "w święta". Do 100 gier w ramach Game passa dojdą więc jeszcze flagowe produkcje EA, z FIFĄ, Battlefieldami i Mass Effectami na czele. Normalnie dostęp do EA Play kosztuje 15 zł.

Jest tylko jeden haczyk. Polski oddział Microsoftu na razie oferuje All Access z konsolą aktualnej generacji, czyli Xboksem One S. Miesięczny abonament na konsolę kosztuje 99 zł. Co oznacza, że po dwóch latach za sprzęt i usługę zapłacimy 2376 zł.

Sęk w tym, że Xbox One S obecnie kosztuje ok. 1299,00 zł w zestawie z grami.

bDSAgoZV

Oczywiście nie możemy jednak zapomnieć o Xbox Game Pass Ultimate. Jako że pierwszy miesiąc jest za złotówkę, policzmy, ile wyniesie nas abonament za 23 miesiące - razem z tańszym pierwszym miesiącem będzie to 1265,77 zł. Plus/minus (bo cena Xboksa One S różnić się może od wybranego zestawu) kupując taki pakiet od razu wydamy ok. 2500 zł. Różnica w porównaniu do abonamentowej oferty jest, ale nie tak duża, jak można byłoby sobie to wymarzyć.

Oczywiście abonament ma tę przewagę, że płacimy mniejszą kwotę co miesiąc, a nie od razu całość. Choć sklepy oferują raty 0 proc. i zapewne znajdzie się też ofertę rozbitą na podobny okres.

Nie wspominając o tym, że Xbox One S można kupić czasami w naprawdę niezłej promocji. Wersję All Digital dało się kupić za 600-700 zł.

All Access - ile za Xbox Series X? 

bDSAgoZW

Tego jeszcze nie wiemy, bo polski oddział Microsoftu nie ujawnił jeszcze oferty związanej z nową generacją. Według Spider's Web, Series S ma kosztować ok. 120 zł miesięcznie w ramach Xbox All Access, a Series X - 160 zł miesięcznie.

Po dwóch latach za kosztującego 2250 zł Series X w All Access (czyli wraz z Xbox Game Ultimate) wydalibyśmy… 3839,76 zł. Od tej ceny odejmijmy cenę abonamentu Xbox Game Pass Ultimate (54,99x24 miesiące, czyli 1319,76 zł), a wyjdzie nam, że "czysta" konsola w ofercie All Access kosztuje… 2520 zł. A więc ponad 250 zł więcej niż kupowana osobno!

W przypadku natomiast Series S po 24 miesiącach spłat w ramach All Access skończymy z rachunkiem rzędu 2856 zł. Po odliczeniu 1319,76 za 2-roczny Xbox Game Pass Ultimate, cena "gołej" konsoli w takim pakiecie to 1536,24 zł. Jest to 187 zł drożej, aniżeli przy kupnie konsoli za gotówkę.

Nie znamy jeszcze oficjalnych cen, więc to tylko dywagacje, ale All Access nie jest aż tak opłacalny, jak pewnie niektórzy mogliby oczekiwać. Chyba że za przewagę programu uznamy rozbicie ceny na raty i praktyczniejszy dostęp do Xbox Game Ultimate - za jednym zamachem płacimy i za konsolę, i za przydatną usługę.

Udostępnij:
bDSAgpaL