Czy wystarczy być byłym pracownikiem BioWare by osiągnąć sukces na Kickstarterze?

Czy wystarczy być byłym pracownikiem BioWare by osiągnąć sukces na Kickstarterze?
19.03.2012 17:09
Czy wystarczy być byłym pracownikiem BioWare by osiągnąć sukces na Kickstarterze?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Tim Schafer zebrał pieniądze na swoją przygodówkę wśród fanów, ale on jest jednak Timem Schaferem. Brian Fargo też uzbierał na Wasteland 2... ale jest Brianem Fargo. A czy trzem szerzej nieznanym byłym pracownikom BioWare uda się uzbierać 100 tysięcy dolarów na ich wymarzoną produkcję?

Ten tytuł to The Banner Saga, gra, o której pisaliśmy już jakiś czas temu - w tym miejscu. Ma być taktyczną strategią o wikingach, mocno zmiksowaną z filmem animowanym. Oprawa graficzna wygląda na żywcem wyjętą z jakiejś animowanej produkcji Disneya sprzed lat, naprawdę świetnie. Sam pomysł też zapowiada się interesująco.

Twórcy z kolei to trzech byłych pracowników BioWare - Arnie Jorgensen, Alex Thomas i John Watson - którzy ostatnie pięć lat życia spędzili pracując nad Star Wars: The Old Republic, a wcześniej pracowali też w takich firmach jak Sony czy Ubisoft. Teraz wreszcie chcą zrealizować swój własny, wymarzony tytuł. Czy im się uda?

Na razie, zainspirowani widocznie Schaferem i Fargo, postanowili poprosić o pomoc samych graczy. Na serwisie Kickstarter zbierają 100 tysięcy dolarów na The Banner Saga (tutaj link). Jak myślicie - dopną swego? A może sami ich wspomożecie?

Tomasz Kutera

327084492903110698
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)