Czy wiesz że: w screenach jakie robisz w World of Warcraft zaszyte są dane o Tobie?

Czy wiesz że: w screenach jakie robisz w World of Warcraft zaszyte są dane o Tobie?
marcindmjqtx

12.09.2012 17:35, aktual.: 05.01.2016 16:35

Zakodowane i ukryte, niezbyt szczegółowe, ale są.

Jak podaje serwis Niebezpiecznik.pl, w znaku wodnym ukrytym na screenach można znaleźć:

Nazwę konta (ID), czas, informacje o "królestwie" (adres IP). Natomiast warto podkreślić, że znak wodny nie zawiera adresu IP gracza, ani innych prywatnych informacji jak imię/nazwisko. Tak więc nikt poza Blizzardem (który po ID może znaleźć na swoich serwerach inne Wasze dane) nie powinien mieć z zakodowanych w obrazku informacji zbyt wielkiego pożytku. Dzięki tym informacjom Blizzard jest w stanie sprawdzić, czy ktoś nie gra przypadkiem na prywatnym serwerze, a także, jeśli jakiś screen wyciekł z sieci wcześniej niż powinien, po ID gracza jest w stanie ustalić, kto złamał umowę o poufności czy inne embargo.

Sposób na zabezpieczenie się przed "oznakowaniem" jest prosty, wystarczy w konsoli gry ustalić następujące opcje:

/console SET screenshotQuality "10" I to podobno tyle, ale czy Blizzard na serio pozostawiałby tak łatwą furtkę do wyłączenia tego?

Sendatsu, użytkownik forum OwnedCore, który dogrzebał się do tej informacji, zwraca uwagę, że tego rodzaju znaki wodne mogą łamać umowę licencyjną, w której pozwalamy Activision Blizzard na pobieranie pewnych danych na temat naszego komputera, ale nie pozwalamy ich udostępniać dalej. W sytuacji, gdy są one dostępne na zewnątrz w postaci zaszyfrowanego kodu, to zawsze istnieje szansa, że ktoś ten kod złamie. W gruncie rzeczy - już ktoś to zrobił, bo dzięki temu odkryto, co w nich jest.

Kody pojawiają się na screenshotach od 2010 roku.

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)