Czy wiecie, że w Deus Ex: Human Revolution...

Czy wiecie, że w Deus Ex: Human Revolution...

Czy wiecie, że w Deus Ex: Human Revolution...
marcindmjqtx
14.10.2012 14:27, aktualizacja: 15.01.2016 14:55

...przypisy w znajdowanych książkach prowadzą do prawdziwych prac naukowych?

Też nie wiedziałem, aż dowiedziałem się dzisiaj z reddita, gdzie jeden z użytkowników zamieścił fragment książki i odnalezioną w Google pracę, do której się odnosi. Jeśli nie widać na screenie, to tu jest większa wersja.

Nie wiem, czy tak jest w przypadku każdej książki, ale wiem, że teraz, w środku sezonu growego, mam ochotę znów zagrać w ostatniego Deusa i czytać każdą znalezioną.

Pamiętam za to, że grając w DE:HR czułem, że zanurzam się w bardzo sugestywnym, niemal prawdziwym świecie.

Immersja i możliwość zanurzenia w świecie przesłania fakt jego niedoskonałości graficznej. Deus Ex nie ma oszałamiającej grafiki, ale doskonale nadrabia klimatem. Miasta świata XXI wieku to brudnobrązowe konglomeraty betonu, szkła i stali, skąpane w żółtawym świetle lamp i ekranów, nierzadko rozświetlane policyjnymi kogutami. Mgła snuje się po brudnych, zaśmieconych zaułkach, domach gangsterów, meneli i prostytutek. Świat dookoła jest daleki od doskonałości - a przez to bliski naszemu. Łatwo uwierzyć, że to nieodległa przyszłość, a jeszcze łatwiej się w nim zanurzyć. Szkoda, że trochę nie mam tego uczucia, gdy gram w Dishonored, które często z DE:HR porównuję, ale to inna bajka...

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)