Czy wiecie, że powstawał czwarty epizod Half-Life 2? Nie? Oto obrazki z niego

Czy wiecie, że powstawał czwarty epizod Half-Life 2? Nie? Oto obrazki z niego
marcindmjqtx

14.01.2013 12:54, aktual.: 05.01.2016 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tak, wiem, nigdy nie ukazał się Half-Life 2: Episode Three. Ale toczyły się prace nad czwartym.

Wedle wstępnych planów historia Gordona Freemana miała zakończyć się w trzecim epizodzie Half-Life 2. Jak wiemy, ta gra nigdy się jednak nie ukazała. Od lat czekamy już na Half-Life 3.

Ale, w czasach kiedy Episode Three był jeszcze jak najbardziej realny, Valve myślało także nad kolejną częścią serii. Episode Four miał nie być już związany z Gordonem Freemanem. Prawdopodobnie ponownie odwiedzilibyśmy w nim upiorne miasteczko Ravenholm. Stąd też drugi tytuł, jaki czasem przypisuje się tej produkcji - Return to Ravenholm.

Co najciekawsze, do stworzenia gry zatrudniono studio Arkane, które jest twórcą wydanego pod koniec ubiegłego roku i bardzo ciepło przyjętego Dishonored. Prace toczyły się w latach 2006/2007 - potem epizod czwarty został skasowany.

Do tej pory o Episode Four tylko słyszeliśmy. Serwisowi Valve Time udało się jednak dotrzeć do czterech obrazków ze wstępnej wersji tamtej gry. Jak słusznie zwrócono tam uwagę, zupełnie nie wiadomo, czym jest miernik "Absorption" widoczny w lewym dolnym rogu obrazków - coś takiego nie pojawiało się w poprzednich częściach Half-Life.

Tajemnice, plotki, ciekawostki... Tym żyją fani serii Half-Life już od lat. Ale kto wie - może w 2013 roku usłyszymy wreszcie jakieś konkrety o Half-Life 3...

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)