Czy Unreal Engine 4 będzie działał na Wii U? "Hahaha: nie"

Czy Unreal Engine 4 będzie działał na Wii U? "Hahaha: nie"

Czy Unreal Engine 4 będzie działał na Wii U? "Hahaha: nie"
marcindmjqtx
30.03.2013 12:32, aktualizacja: 05.01.2016 16:16

Nie, Wii U nie jest nową generacją.

Czy widzieliście już wczorajsze demo technologiczne prezentujące możliwości Unreal Engine 4? Naprawdę robi wrażenie. Zapytany przez Kotaku Mark Rein z Epic Games odpowiedział na pytanie czy silnik ten będzie działał na Wii U:

Hahaha: nie. To jest, przepraszam, to nie jest odpowiednia odpowiedź. Nie jesteśmy... Dla Wii U mamy Unreal Engine 3, tak? I Unreal Engine 3 napędza całe mnóstwo rozmaitych gier, ciągle mnóstwo tytułów powstaje na jego podstawie. (...) Unreal Engine 3 nie znika z powodu Unreal Engine 4. Ale naszym celem w jego wypadku, gdy mówimy o konsolach, jest nowa generacja. Na tym skupiamy swoje działania. Jeśli chcesz zrobić grę na Wii U, mamy Unreal Engine 3, który ciągle napędza mnóstwo świetnych tytułów na tej platformie. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się także, że Wii U nie uruchomi silnika Frostbite 3, o który oparty będzie Battlefield 3 (i pewnie także inne gry Electronic Arts także).

Wii U nie ma łatwego życia. Konsola nie sprzedaje się dobrze, nie ma czym przekonać do siebie klientów. Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie będzie lepiej. Gracze skierują swoje oczy w stronę nowej generacji - czy ktoś będzie jeszcze wtedy pamiętał o ostatnim pomyśle Nintendo?

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)