Czy tak właśnie wygląda PlayStation Phone?

Współczesne telefony od dawna są też przenośnymi konsolami do gier. Apple ma swojego iPhone, Microsoft wprowadził Windows Phone 7 - do tej pory tylko Sony, właściciel zarówno marki PlayStation, jak i Sony Ericsson opierało się temu trendowi. Wygląda na to, że sytuacja może się zmienić - pojawiły się pierwsze zdjęcie prototypu PSPhone.

marcindmjqtx

PlayStation Portable, czyli PSP. to wydana na przełomie 2004 i 2005 roku przenośna konsola do gier, produkcji japońskiego giganta, firmy Sony. Sprzęt doczekał się już 4 wersji, z czego ostatnia miała premierę dokładnie rok temu. Nieoficjalne informacje i plotki mówią o drugiej generacji tego urządzenia. Jak się jednak okazuje, Sony pracuje najwidoczniej nad dwoma projektami jednocześnie. A może PSPhone to tak naprawdę PSP2? expand > W założeniu PSPhone ma być hybrydą telefonu i konsoli do gier, można więc spekulować, że głównym rywalem stanie się iPhone od Apple. Jeśli wierzyć serwisowi Engadget, to urządzenie  napędzane będzie procesorem 1GHz Qualcomm MSM8655 (czip podobny do układu znanego z telefonu G2, lecz o 200MHz szybszy), na pokładzie znajdzie się 512MB pamięci RAM, 1GB pamięci ROM i ekran wielkości od 3,7 do 4,1 cala. W kwestii systemu, możemy spodziewać się coraz bardziej popularnej ostatnimi czasy platformy Android, najprawdopodobniej w wersji 3.0. Mówi się również o Sony Marketplace, czyli specjalnej usłudze umożliwiającej zakup gier na nową platformę. Wizualnie to telefoniczny klasyk i w pewnym sensie nuda. A Wam jak się podoba taki romans konsoli i telefonu?

Aktualizacja: Jak donosi serwis Destructoid, Sony twierdzi, że pokazane zdjęcia są "bez wątpienia nieprawdziwe". Poza tym jasnym stanowiskiem firma nie chce jednak komentować tematu. Historia pokazuje natomiast, że im bardziej koncern wypiera się produktu, tym większe prawdopodobieństwo, że on faktycznie istnieje.

[via Engadget]

Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpspplaystation
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.