Czy "Project Café" to następca Wii?

Wczoraj podawaliśmy za plotkami, że na E3 Nintendo prawdopodobnie pokaże następcę Wii. Dziś przyjrzymy się temu, co plotki mówią o wyglądzie i specyfikacji tego urządzenia.

marcindmjqtx

16.04.2011 | aktual.: 06.01.2016 13:11

Informacje o "Project Café", jak ma się roboczo nazywać nowa konsola wielkiego N, pojawiły się na francuskiej stronie 01net. Rzecz jest o tyle interesująca, że plotki o specyfikacji NGP (które swego czasu się sprawdziły) pochodziły z tego samego źródła. Nadal więc nic nie jest potwierdzone (samo Nintendo wstrzymuje się od komentarza), ale mamy choć odrobinę większą pewność, że ktoś tego nie wyssał z palca.

Architektura nowego sprzętu miałaby być podobna do tej znanej z Xboksa 360. Na pokładzie znalazłby się trzyrdzeniowy procesor IBM PowerPC i karta graficzna z serii R700 od ATI, wspierająca shadery 4.1 (dla porównania, konsola Microsoftu wspiera shadery 3.0). Spekuluje się także, że Nintendo przygląda się płytom Blu-ray jako nośnikom danych.

Najciekawszą rzeczą jest jednak kontroler. Miałby on być "iPadem z przyciskami" - połączeniem tabletu z sześciocalowym, dotykowym ekranem i przycisków: d-pada, dwóch gałek, dwóch spustów i "innych". Przy okazji sprzęt ten spełniałby funkcję czujnika ruchu, który teraz w Wii dodawany jest osobno.

I jak Wam się podoba perspektywa takiej konsoli? Sama architektura wydaje się być bardzo prawdopodobna. Teraz Nintendo nie może już przecież zrobić konsoli słabszej niż konkurencja, z drugiej strony nie w jego stylu byłoby robienie sprzętu wiele mocniejszego. Wszystko się więc zgadza. Dziwacznie brzmi za to wizja kontrolera (rozwinięty pomysł z Dreamcasta?), ale kto wie, akurat ta firma lubi stawiać na rzeczy innowacyjne.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendoplotki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.