Czy polityka pogrzebie Oculusa? Palmer Luckey ma duży problem

Czy polityka pogrzebie Oculusa? Palmer Luckey ma duży problem

Czy polityka pogrzebie Oculusa? Palmer Luckey ma duży problem
Maciej Kowalik
23.09.2016 11:17

Twórca gogli Oculus Rift ponoć aktywnie (choć w tajemnicy) mocno angażuje się w internetową kampanię naśmiewającą się z Hillary Clinton.

Prezydenckie wybory w USA nie są częstym tematem wpisów na Polygamii, ale czasem światy polityki i gier wideo jednak się przecinają. Gry to przecież szalenie popularne medium, a gracze to w dużej mierze wyborcy. I łakomy kąsek dla kandydatów. Ale tym razem sprawa jest poważniejsza niż fundowanie przynęt na Pokemony na wiecu.

The Daily Beast ujawniło, że założyciel Oculusa potajemnie finansuje wspierającą w prezydenckim wyścigu Donalda Trumpa organizację Nimble America, której działalność polega m.in. na tworzeniu memów i śmiesznych obrazków, oczerniających i wyśmiewających w sieci Hillary Clinton. Serwis twierdzi, że Luckey pojawia się na forach organizacji pod nickiem BogaczZNibmle (NimbleRichMan). Subtelne...

Oczywiście Luckey może popierać kogo chce, a poglądy polityczne to osobista sprawa każdego z nas. Problem w tym, że ujawnione fakty mogą sprawić, że politykowanie Luckeya odbije się na Oculusie. Pamiętajmy, że mówimy o kupionej przez Facebooka za 2 miliardy dolarów firmie, która jest jednym z filarów, pełzającej póki co, rewolucji spod znaku wirtualnej rzeczywistości.

Nie wiadomo bowiem jak na rewelacje Daily Beast zareagują biznesowi partnerzy Oculusa. Chociażby Microsoft, który ponoć właśnie z tą firmą pracuje nad swoją wersją wirtualnej rzeczywistości dla Project Scorpio. Co w sprawie postanowi Facebook? Oculus to rzecz jasna nie tylko Luckey, ale to on jest "twarzą" Rifta na rozmaitych konferencji. Trafił też na okładkę magazynu Time.

[ttpost url="https://twitter.com/TommyRefenes/status/779161777258967040?ref_src=twsrc%5Etfw"]

Najbliższe dni mogą być gorące dla wszystkich zainteresowanych tematem. Zwłaszcza, że twórcy gier, bez których wirtualna rzeczywistość nigdy nie trafi pod nasze strzechy, też mają swoje poglądy. Niekoniecznie zgodne z tymi Luckeya. A konkurencja... Cóż, oddajmy głos redaktorowi Eurogamera:

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)