Czy można ukraść tatuaż? Prawnicy THQ właśnie szukają odpowiedzi na to pytanie

Do kogo należy tatuaż: do artysty, czy do osoby, która nosi go na sobie?

Czy można ukraść tatuaż? Prawnicy THQ właśnie szukają odpowiedzi na to pytanie
marcindmjqtx

THQ ma problem. W wydanej przez nich grze, UFC UNDISPUTED 3 wystąpił szereg znanych zawodników MMA. Graficy i animatorzy odwzorowali ich twarze, ciała, muskulaturę. To przecież istotne dla fanów, którzy chcą się wcielić w ulubionego zapaśnika. Jeden z nich, Carlos Condit, miał na prawym boku wytatuowanego lwa.

Widzicie go na obrazku powyżej.

Problem polega na tym, że THQ nie zapytało autora tautażu, Chrisa Escobedo, o pozwolenie na wykorzystanie jego pracy. W oświadczeniu, prawnik tatuażysty pisze:

Ludziom często wydaje się, że są właścicielami obrazów, które zostały na nich wytatuowane przez artystów. W rzeczywistości, właścicielem tatuażu jest jego autor, chyba, że podpisano odpowiednią umowę w sprawie praw autorskich. Jako osoba, która z tatuażem miała tyle do czynienia, co dwa sezony Miami Ink, nigdy wcześniej nie myślałem o tym w ten sposób. I w sumie prawda, dzieło to dzieło, należy do artysty, bez względu na to, czy zostało opublikowane na czyimś ciele.

Przykładem w tej sytuacji jest przypadek słynnego tatuażu z twarzy Mike'a Tysona, który znalazł się także na twarzy aktora występującego w drugiej części Kac Vegas. Udział Tysona w filmie nic nie pomógł i artysta prawnie domagał się finansowego zadośćuczynienia od wytwórni. Otrzymał je, ale na nieujawnioną kwotę.

Źródło: PR Web

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościthqprawo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.