Czy chcecie poznać naprawdę dużo szczegółów fabuły Wiedźmina 3?

Czy chcecie poznać naprawdę dużo szczegółów fabuły Wiedźmina 3?

Czy chcecie poznać naprawdę dużo szczegółów fabuły Wiedźmina 3?
marcindmjqtx
15.02.2013 10:52, aktualizacja: 21.01.2016 16:47

Siadajcie, a ja Wam opowiem, co twórcy w wywiadzie przekazali. Tylko nie mówcie, że nie ostrzegałem przed bestiami okrutnymi, co spoilerami są zwane.

Oczywiście możecie sami posłuchać ich wypowiedzi, ale jeśli Wam się nie chce lub nie znacie angielskiego, to z poniższego filmiku dowiedzielibyście się następujących rzeczy:

(Uwaga spoilery dotyczące zarówno Wiedźmina 2 jak i 3)

Minęło pół roku od zakończenia drugiej części Wiedźmina. Było to pół roku chaosu. Jak pamiętacie armie Nilfgaardu przekroczyły Jarugę na południu i zaatakowały północ. Łatwo im poszło, bowiem królestwa zostały bardzo osłabione po wydarzeniach z drugiej części. Letho zabił Demawenda z Aedirn oraz Foltesta z Temerii - to ostatnie królestwo praktycznie przestało istnieć. Nie powstrzymywani przez nikogo Nilfgaardczycy dotarli aż do rzeki Pontar i działania wojenne nieco zwolniły tempa. Coś jednak wisi w powietrzu - nie ulega wątpliwości, że na początku trzeciej części wydarzy się coś, co zmieni losy wojny. Nie spodziewajcie się jednak potężnego demona czy pierwotnego zła - to nie te realia.

Tymczasem Geralt jest mężczyzną w średnim wieku z typowymi dla tego okresu problemami. Mniej zainteresowany jest poszukiwaniem przygód, a bardziej poukładaniem swojego prywatnego życia. Gra zacznie się dla niego spokojnie - ruszy szukać bliskich osób - Yennefer i prawdopodobnie Ciri (choć nikt tego wprost nie mówi). Musi jednak rozwiązać problem swojego związku z Triss - nie zostało to powiedziane wprost, ale na koniec drugiej części wiedźmin i czarodziejka rozstali się na jakiś czas. Gdy spotkają się ponownie nadal będą coś do siebie czuli i raczej nie będzie udawania, że między nimi nic nie było. Jak poradzi sobie Geralt, w którego życiu pojawią się nagle dwie kobiety? Nie wie jeszcze, że w grze będzie także jego nemezis, zagrożenie zarówno dla niego samego jak i dla tych, których kocha.

Spotka też starych znajomych z sagi i drugiej gry, jednak mogą różnić się od bohaterów, których pamiętamy. Temeria nie istnieje, więc Vernon Roche nie jest człowiekiem Foltesta - nie wiemy, czy działa na własną rękę, czy ma nowych mocodawców. Także Iorweth zmienił się nieco - nie ma już Scoia'tael jakich możecie pamiętać z poprzednich części. To samo tyczy się Zoltana i Jaskra, którzy uciekli przed Nilfgaardem - wojna dotknęła każdego.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)