Cztery genialne części Anno zremasterowane i zebrane w Anno: History Collection [aktualizacja]

Cztery genialne części Anno zremasterowane i zebrane w Anno: History Collection [aktualizacja]
27.05.2020 09:30
Cztery genialne części Anno zremasterowane i zebrane w Anno: History Collection [aktualizacja]

Traz czas na losowanie numerków. Szczęśliwcy to: 1602, 1503, 1701 i 1404.

Tutaj mógłby się znajdować blok na 10 tysięcy znaków z moimi opisami i sentymentalną podróżą do 2000 roku, kiedy w Polsce wyszło Anno 1602 i odcięło mnie od świata. Obiecuję, że taki tekst w swoim czasie powstanie - a tymczasem zajrzyjmy do Anno: History Collection.

Seria Anno doczekała się 7 regularnych odsłon. Najnowsza, Anno 1800, przedstawiała czasy rewolucji przemysłowej. Poprzednie dwie - 2205 i 2070 - skupiały się na bliskim i dalekim sci-fi, kwestii ekologii i Wielkiego przemysłu oraz kolonizacji Księżyca. A jeszcze przed nimi były cztery części opowiadające w zasadzie o tym samym - epoce nowożytnej, odkrywaniu nowych części naszego globu i nowych kultur. I to właśnie te cztery odsłony Anno (chronologicznie: 1602, 1503, 1701 i 1404) wejdą w skład History Collection.

Przy czym fajerwerków nie będzie, mówimy wyłącznie o remasteringu, a Ubisoft jasno podkreśla główną zaletę: "W nowej Edycji Historycznej wszystkie gry zostały zaktualizowane i zoptymalizowane tak, by płynnie działały na współczesnych komputerach". Brak fajerwerków dopełnia też mocno "serowy" trailer aktorski.

ANNO HISTORY COLLECTION - ZAPOWIEDŹ GRY

Ale jest kilka elementów, które ucieszą szczególnie maniaków serii. Patrząc z takiej perspektywy najważniejszą nowością w Anno: History Collection jest naprawianie multiplayera - i tu największe "wow" to Anno 1503, w którym do tej pory gra po sieci była obecna tylko dzięki nieoficjalnym patchom. Druga rzecz to obecność wszystkich dodatków - a te były wydane dla każdej część.

Ubisoft zapewnia, że gra zadziała nam nawet w rozdzielczości 4K, a wszystkie save'y zachowamy sobie w chmurze na uPlayu - gdzie można już zamówić grę w cenie 159,90 zł. Premiera 25 czerwca 2020.

327383240661357369

Strona Anno Union wymienia też ceny dla każdej odświeżonej gry osobno. Być może nie trzeba będzie kupować całego pakietu. A przypomnijmy, że każda z tych gier jest wciąż dostępna - i na stronie uPlay, i na stronie GOG.com.

AKTUALIZACJA

Ubisoft potwierdził, że wszystkie gry z History Collection będzie można nabyć osobno (cena jest jeszcze nieznana). Jednak co ważniejsze - pakiet wyjdzie także w wersji pudełkowej. Z informacji prasowej wynika także, że edycja cyfrowa będzie dostępna jedynie w Ubisoft Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)