Czekacie na Final Fantasy VII HD? Fani już ją zrobili - na PC

Czekacie na Final Fantasy VII HD? Fani już ją zrobili - na PC
22.05.2012 11:40
Czekacie na Final Fantasy VII HD? Fani już ją zrobili - na PC
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Imponujące, czyż nie? Znów coś, czego gracze nie mogli się doczekać od twórców, powstało dzięki uporowi i cierpliwości moderów. Zobaczcie tylko, jak to wygląda.

Final Fantasy VII nada ma swój urok starej gry, ale jednocześnie wygląda dużo dużo lepiej, zwłaszcza na współczesnych monitorach HD.

Przeróbka działa z wersją PC i wbrew pozorom nie oznacza ściągania i instalowania po kolei tysiąca plików - przygotowano wygodną kompilację poprawek, która powinna zadziałać. Oto instrukcja jak zainstalować Bootleg do Final Fantasy VII na PC (pochodzi spod powyższego filmu, niestety nie miałem okazji jej przetestować):

INSTRUKCJA INSTALACJI MODA (Uwaga: ~20GB do ściągnięcia.zainstalowania. Cierpliwości)

1. Kup grę (Ultima Edition, wersja z torrentów NIE działa z tymi modami): http://www.amazon.com/Final-Fantasy-VII-Pc/dp/B00000DMAA [z tym punktem może być największy problem.]

2. Zainstaluj w wersji MAXIMUM.

3. Ściągnij i rozpakuj patch 1.02 do folderu z grą: http://ffsf.aaron-kelley.net/patch.html

4. Ściągnij i rozpakuj Aali's Custom Graphics Driver do folderu z grą: http://backup.ninjaloot.se/share/ff7_opengl-0.7.11b.zip

5. Jak uruchomić Aali's Custom Graphics Driver:

- Uruchom plik FF7Config.exe z folderu instalacyjnego.

- Wejdź do zakładki Graphics.

- Jako Renderer wybierz "Custom driver". Powinna pojawić się informacja, że przeszedł test, działa poprawnie itp.

- Wyjdź z programu.

7a. Użyj tego tutoriala by skonfigurować i zainstalować Bootleg Configurator: http://forums.qhimm.com/index.php?topic=12636.0

7b. Skorzystaj z tego, jeśli na liście modów będą jakieś niedziałające linki (krok 6): http://forums.qhimm.com/index.php?topic=12503.msg173800

7c. Oto ustawienia, jakich używam: http://tinyurl.com/843cwcf

8. Jak włączyć moda do muzyki: FF7Music:

- Uruchom FF7Music.exe z folderu z grą (...Square Soft, IncFinal Fantasy VIIFF7MusicFF7Music.exe).

- Kliknij Configure.

- Wejdź do zakładki Files.

- Z menu Profile wybierz "OSTRemastered".

- Zapisz i wyjdź.

9. Na twoim pulpicie powinna pojawić się nowa ikonka nazwana FF7 BootLoader. Uruchom ten program i skonfiguruj wedle potrzeb. Upewnij się, że kliknąłeś "Write CFG", by zapisać plik z ustawieniami.

10. Kliknij Play FF7. Miłej zabawy! Sprzęt na jakim gra autor instrukcji i filmiku to:

System: Windows 7 Ultimate 64-bit Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 @ 3.4GHz RAM: 4GB Corsair Dominator (PC2 8500) Karta graficzna 1: GeForce GTX 460 1GB (Graphics) Karta graficzna 2: GeForce GTX 460 1GB (SLI + PhysX) Ale nie traktowałbym tego jako wymagań minimalnych - w końcu opcji konfiguracji jest sporo.

Zdaję sobie sprawę, że powyższa instrukcja to dopiero początek do wertowania forów, instalacji, konfiguracji i frustracji, ale jeśli efekt powyższy sprawił, że poczuliście nagłą potrzebę zagrania w Final Fantasy VII w takiej wersji, to może warto spróbować. Tu znajdziecie jeszcze dodatkowo bardzo wyczerpujący opis wszystkich modów.

Jeszcze kilka obrazków - tu znajdziecie większe wersje:

Czyli co, Square Enix, da się? Może wreszcie kiedyś się za to weźmiecie... Do tego czasu spróbuję znaleźć wersję PC i wypróbować ten dodatek.

Paweł Kamiński

326923905520457770
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)